Dla odpowiedniego rozwoju pies potrzebuje zbilansowanego pożywienia, odpowiedniego do wieku, rozmiaru i aktywności. Kluczowe w diecie naszego pupila są białka, węglowodany, tłuszcze, oraz witaminy i minerały. Dobrze dobrana sucha karma dla psa dostarcza mu wszystkich potrzebnych składników, by przez cały czas cieszył się wspaniałym zdrowiem.
Kontynuuj Czytanie "Jaką karmę wybrać w trosce o zdrowie psa?"
Każdy, kto raz spróbował dosiąść rumaka wie, że jeździectwo to jeden z najwspanialszych wyjść na kontakt z przyrodą. Odpowiednia pora na początek przygody z jazdą konną to lato. Jazda konna polepsza nastrój nie tylko przez kontakt ze zwierzakiem, ale też dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu. To drugie dodatkowo pobudza układ immunologiczny i dotlenia mózg.
Pogłębia wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia.

Kontynuuj Czytanie "Wyposażenia jeździeckie dla wszystkich"
Warto być zorientowanym, że niektóre typy leczenia mogą przynieść sporo, biorąc na wzgląd cele lecznicze. Dlatego, jeśli bliska nam osoba powinna korzystać z zajęć rehabilitacyjnych lub stosownej aktywności rehabilitacyjnej, powinniśmy omówić z lekarzem, co będzie dla niej najbardziej właściwe.
Kontynuuj Czytanie "Jakim sposobem się kurować – interesujące wieści o hipoterapii"
Jak wszem i wobec wiadomo, nieposkromiony pies bądź kotek potrafi podczas zabaw w ogrodzie dokonać zniszczeń, których rezultaty nierzadko przyprawiają nie tylko o zawrót głowy, ale również wiązać się mogą z ogromnymi kosztami. Nieraz przed podjęciem decyzji o nowych nasadzeniach, organizacji kolejnej rabatki kwiatowej czy oczka wodnego stoimy przed dylematem – co na to nasze zwierzęta?
Kontynuuj Czytanie "Czym jest niewidzialne ogrodzenie dla domowych zwierzaków?"
Masz w domu zwierzaka? Jeżeli tak to z pewnością chcesz dla niego jak najlepiej. Zależy ci, aby było ono zdrowe, szczęśliwe i zadowolone. Niekiedy zwierzaki traktowane są wręcz jak członkowie rodziny, zwłaszcza przez osoby bezdzietne. O czym zatem powinniśmy pamiętać, w przypadku opieki nad naszym pupilem?
Kontynuuj Czytanie "Zwierzę – jak o nie zadbać?. Dowiedź się, jak dbać o swojego psa albo kota"
Czasy gdy w sklepach zoologicznych zaopatrywaliśmy się tylko w karmy dla czworonogów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno jest za nami. Współcześni posiadacze pupili – psa, kota, fretek czy zeberek i gekonów są o wiele bardziej wybredni. kolie zamiast szelek, fikuśne drapaki, transportery przypominające statki kosmiczne czy legowiska naśladujące swoim wyglądem nasze łóżka to jedynie wierzchołek góry lodowej zoologicznego wyposażenia.
Kontynuuj Czytanie "Nowinki w sklepie zoologicznym czyli wszystko dla naszych pupili."
Troszczyć się trzeba zarówno o rasowe psy, jak i o te mieszanych ras. Jest lub powinien być tego świadomy każdy właściciel czworonoga. Producenci nieprzerwanie wychodzą do swoich klientów z bardzo zróżnicowaną ofertą. Na stronie www można złożyć zamówienie na pożywienie takie jak karma weterynaryjna. Jest ona przeznaczona specjalnie dla psa, ale są też dostępne karmy weterynaryjne dla kotów. Wśród dużej oferty firmy odnaleźć możemy specjalistyczne karmy dla zwierząt chorych i uczulonych na niektóre substancje, jakich dieta musi być dopracowana szczegółowo.
Kontynuuj Czytanie "Na jaką karmę dla psa postawić?"
Widok cudownych rybek w akwarium może silnie podczas nerwowego dnia w biurze, ,jak również być pewną oznaką prosperity. Jak jednak je wybrać? Podejmowanie wielu mniej bądź bardziej kluczowych wyborów co do zakupu danego typu akwarium zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku bezcenny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo prędko przez palce.
Kontynuuj Czytanie "Kupno idealnych akwariów"
Psy niekiedy potrafią całkiem nieźle nabałaganić, bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę wielu posiadaczy czworonożnych szaleńców, których ogródki po radosnych zabawach zmieniły się nie do poznania. Jeśli tego typu przypadki się powtarzają, to niezbędne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się wydarza.

Kontynuuj Czytanie "Elektryczne pastuchy dla psów czyli jak zapewnić bezpieczeństwo niektórych miejsc na terenie ogrodu"
W przypadku posiadania kota, wyjątkowo ważne jest utrzymanie higieny w kuwetce i jej okolicach. Wiele kotów mieszkających w miastach nie wychodzi na zewnątrz, co znaczy, że swe potrzeby fizjologiczne musi załatwiać do kuwety, a obowiązkiem człowieka okazuje się zachowanie tego miejsca w porządku. Niezbędne przy tej czynności są żwirki do kuwety.

Kontynuuj Czytanie "Twój ulubieniec zasługuje na to, co jest świetne, zakup dla niego odpowiedni żwirek do kuwetki"
Bardzo wielu ludzi w dzisiejszych czasach podejmuje decyzję o trzymaniu zwierzęcia w mieszkaniu. W zdecydowanej większości takimi zwierzętami są psy i koty, jednak z wolna wzrasta również popularność pozostałych gatunków w domu. W każdym przypadku bardzo istotne jest, aby o zwierzę w odpowiedni sposób dbać, tak aby mogło się dobrze rozwijać.
Kontynuuj Czytanie "Artykuły dla posiadaczy zwierząt domowych"
Nie jest nigdy za prosto dogodzić zwierzętom bez względu na ich gatunek, o czym doskonale wiedzą wszyscy ich właściciele. Koty, psy, myszoskoczki czy szczury, potrzebują bowiem wiele troski od strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, warto będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzęta. Czy najlepiej kupować w sieci, czy w sklepie zoologicznym, inwestować w żwirek dla kota, a może nabywać odmienne akcesoria?
Kontynuuj Czytanie "Oferty kuwet dla kotów"