Duże imprezy i te o mniejszym znaczeniu. Jakie czekają na nas zagrożenia?

Kategorie Zdrowa dieta
Każda ważna uroczystość rządzi się swoimi prawami. Ktoś w tym miejscu może zadać pytanie, czy uroczystości w ogóle mają jakieś prawa. Ano i owszem, oczywiście zależy o jakim kalibrze mówimy. Jeśli weźmiemy pod lupę studenckie spotkania to dużo osób wie, czym potrafią się one kończyć. Sprawa przedstawia się inaczej jeśli chodzi o zabawy, podczas których przychodzą całe rodziny, festyny, pikniki.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Zacznijmy jednak od tych dużych imprez. One paradoksalnie powinny rządzić się największymi prawami… Paradoksalnie, ponieważ może się wydawać, iż tego typu przedsięwzięcia mogą być ciężkie do okiełznania. Zgadza się, jednak twórcy eventów lub też różnego rodzaju pokazów powinni myśleć o każdym szczególe. Co by było, jeśliby coś poszło nie tak? Lepiej się nie domyślać, mimo tego iż było mnóstwo tego typu zdarzeń w przeszłości.

Najbardziej oczywiste, jakie zapisały się w historii to Festiwal Roskilde w Danii. Kilkanaście uczestników zostało stratowanych przy odgradzających barierach przez napierający tłum. To oczywiście jeden z wielu incydentów,warto wspomnieć choćby ten niedawny, jak podczas parady techno w Niemczech w tłumie życie straciło też wiele osób.

Niestety, takie tragiczne wydarzenia będą miały miejsce, gdyż zawsze nawet najmniejszy błąd ludzki może wystawić na niebezpieczeństwo bawiących się w najlepsze uczestników danego wydarzenia. Aż dziw bierze, iż podczas największego święta muzyki w naszym kraju – na Woodstocku nie wydarzyła się w przeszłości żadna tragiczna sytuacja.

Czyżby komentarze z witryny były na tyle ciekawe, że masz ochotę stworzyć własny? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Nie dość, iż przyjeżdża tam ponad pół miliona ludzi, a event jest darmowy (a więc i każdy może w niej uczestniczyć, nawet ten, który chce narozrabiać), nigdy nie wydarzyła się jakaś tragedia.

Takich problemów nie mają organizatorzy mniejszych zabaw, choć i tutaj zdarzają się nieoczekiwane sytuacje. Dajmy na to taki piknik dla rodzin, stoły są zastawione bardzo bogato: są tam torty, w tym torty dla dzieci, słodycze, napoje i dużo różnego rodzaju przekąsek. Kilka dni po imprezie okazuje się, że kilka osób miało rewolucje żołądkowe. Zaczyna się dochodzenie. Groźna sytuacja może mieć miejsce, gdy na takiej zabawie są dajmy na to nadmuchiwane zamki lub tego rodzaju atrakcje. Zdarzały się niestety nieszczęśliwe wypadki, zamek ulegał uszkodzeniu, przez co ginęły nawet dzieci. Niestety, jak widać wszędzie może coś się stać, miejmy tylko nadzieję, że tego typu sytuacje będą się zdarzały nieczęsto.

Wracając do wspomnianych tortów – osoby poszukujące sprawdzonej firmy, powinny zajrzeć tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *