Styl angielski to elegancja i dostojność wymieszane z finezją oraz dobrym gustem. Charakterystyczny angielski styl we współczesnej wersji oznacza dostojność połączoną z oryginalnymi dodatkami. Doskonale nadaje się do mieszkań przestrzennych, w głównej mierze salonów. Aby zaaranżować salon w angielskim stylu, koniecznie trzeba pomyśleć o kilku bardzo istotnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z bardzo ważnych kwestii w każdym eleganckim salonie są przede wszystkim kolory. Angielski styl powinien kojarzyć nam się z beżowymi, brązowymi odcieniami, które są bardzo ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Zastosowanie tych odcieni dotycz jednak nie tylko ścian, lecz także mebli lub podłóg. Jeżeli decydujemy się na bardzo eleganckie, dekoracyjne meble do salonu, należy wybrać delikatne, jednolite kolory. Jeżeli natomiast meble są niezwykle skromne, proste i innowacyjne, możemy nieco zaszaleć, decydując się na np. obrazy i plakaty dziecięce, z oryginalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to przede wszystkim idealne miejsce na wypoczynek, dlatego nie można zapominać o wytwornych sofach z wieloma poduszkami. Tego typu dodatki muszą być różnobarwne i wykonane z delikatnych tkanin. Świetnie sprawdzą się w tej sytuacji różnorodne kwiatowe motywy. Różnorodne wzory oraz kontrastowe barwy doskonale przyozdobią salon i dsalon (zobacz serie lamp do salonu i jadalni)ą mu ciekawego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym uzupełnieniem wnętrza zaaranżowanego w angielskim stylu jest kominek, budujący bardzo intymną atmosferę. Niestety nie każdy może mieć w mieszkaniu ten element wyposażenia wnętrz, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w bloku, w związku z tym powinniśmy skorzystać z innego rodzaju rozwiązań, takich jak na przykład wkład elektryczny przysłonięty dekoracyjną obudową. Do tego warto pomyśleć o ożywiających żyrandole (pozostałe informację dostępne będą tu) kwiatach, świecach bądź obrazach, które nadadzą wnętrzu charakteru. W salonach urządzanych w angielskim stylu możemy pozwolić sobie na niemałą dawkę romantycznych, delikatnych akcentów.

Nikogo zapewne nie zdziwią w takich pomieszczeniach kremowe ściany i sufity urozmaicone różowymi dodatkami. Jeżeli jest to celowy zabieg, przemyślany i właściwie zaaranżowany, na pewno będzie powodem do zadowolenia. Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem jest również łączenie innowacyjnych akcentów ze stylizowanymi elementami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *