Okna są bardzo ważnym fragmentem w naszych wnętrzach. Ich podstawową rolą jest oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Tymczasem okna mogą także wspaniale pełnić funkcje dekoracyjne w naszych domach. Jest bardzo dużo metod na ozdobienie okna. Do wyboru mamy nie tylko firanki i zasłony. Na rynku mamy również do wyboru dużą ilość rozmaitych rodzajów żaluzji pionowych i poziomych, rolet rzymskich jak i klasycznych stworzonych z rozmaitego typu materiałów.

żaluzje

Autor: Coulisse
Źródło: Coulisse
Jeżeli idzie o żaluzje, są one wykonane z cienkich pasków tzw. lameli. Zaletą żaluzji jest to, że możemy ustawiać lamele pod różnym kątem i tym sposobem dopasowywać strumień światła do wnętrza. Zatem możemy dostać żaluzje wykonane z aluminium, który to materiał najlepiej osłoni okna (rkstyl-przejdź na naszą stronę to łącze) przed nagrzewaniem, jednakże wnętrze zdobione w tenże sposób sprawi wrażenie zimnego. Jeżeli zaś pragniemy nasze wnętrze uczynić przytulniejszym, zastanówmy się nad kupnem żaluzji wyprodukowanych z drewna.

Również rolety można nabyć wykonane z drewna a nawet z bambusu. Ogromnie ozdobnie prezentują się rolety zwane rzymskimi. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż po zwinięciu zasłaniają one cokolwiek okna od góry, a więc zabierają też trochę światła. Ponadto za pomocą rolet nie damy rady zaciemnić naszego okna zupełnie. Za to asortyment wzorów rolet mamy przeogromny! Począwszy od prostych, przez kwieciste.

Szyte są one z materiałów bardziej lub mniej przepuszczających światło dzienne, lub też z

żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

tkanin przezroczystych, na przykład z tiulu czy woalu. Ci, którzy wolą bardziej klasyczne firanki, także nie maja powodu by się skarżyć. I tu także wybór jest przebogaty. To, na jaką aranżację okien postawimy, winno zależeć przede wszystkim od tego, w jakim stylu są urządzone nasze wnętrza. Jeżeli jest to kierunek loft, czyli minimalistyczne, nowoczesne, przestrzenne pomieszczenia, wtenczas z powodzeniem można powiesić żaluzje – idź na stronę aluminiowe czy też pionowe żaluzje z jasnych tkanin, które świetnie dopełnią tenże wystrój.

Kiedy będziesz zdania, że zawarte w tym tekście informacje są ciekawe, zobacz jeszcze szczegóły w treści (http://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-120×200-c-1_7_12.html). Odnajdziesz tam równie przydatne dane.

Natomiast gniazdko jest urządzone w stylu angielskim, który charakteryzuje się ciepłem wnętrz, radzę zrezygnować z żaluzji czy rolet na rzecz klasycznych firan i zasłon, mocno marszczonych, w pastelowych odcieniach, koniecznie z kwiecistym wzorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *