Początkowy miesiąc w mieszkaniu po pobycie z oddziału położniczego

Kategorie Nasze dziecko
Pierwszy czas po powrocie z niemowlęciem do własnego domku jest niezwykle trudnym czasem, mimo wielkiej radości którą odczuwamy z powodu nowo przybyłego członka rodziny. Dobrze gdyby w tym pierwszym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.

W początkowym trudnym okresie karmienia ułatwią nam życie jednorazowe lub wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelkim wypadkom z plamami na bluzce. Wybierzmy te najbardziej chłonne a zarazem cieniutkie (by nie nie były widoczne pod bluzką). Aby zapewnić sobie komfort karmienia, pomocny może być również laktator ręczny lub elektroniczny. Sprawdź niezbędne krążki w sklepie.

Jeśli u kobiety karmiącej występują problemy z ilością pokarmu może pomóc jeśli będzie ona pić specjalne herbatki dla mamy karmiącej. Na rynku możemy zakupić ogromnie dużo różnego rodzaju i o różnych składnikach odpowiednich herbatek ziołowych mających wspomóc laktację u kobiety karmiącej. Jeśli zaś chodzi o pielęgnację potomka w sprzedaży znajduje się również wielka ilość rzeczy które niezmiernie ułatwią matce życie. Sprawdź akcesoria, jakie z pewnością przydadzą się w czasie początkowych miesięcy: duże paczki chusteczek dla dzieci.

Niekwestionowanie konieczne są wilgotne chusteczki dla dzieci, w których to zapas dobrze jest się zaopatrzyć. Pieluszki z kolei, można zakupić zarówno jednorazowe (pampersy), jak także możemy kupić klasyczne pieluchy tetrowe. Te drugie czasem okazują się konieczne w początkowych tygodniach (czasami miesiącach) życia maluszka. Zdarza się to w przypadkach jeśli lekarz zleci tak zwane „szerokie pieluszkowanie” pociechy.

I na koniec nie zapominajmy, iż tak samo jak w czasie ciąży ciężarna kobieta dbała o bezpieczeństwo swojego nienarodzonego maleństwa używając podczas podróży samochodem adapterów do pasów, tak i teraz po powrocie z niemowlaczkiem ze szpitala przygotowujemy mieszkanie z pamiętając o bezpieczeństwie naszego
noworodka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *