Każdy z nas wie, jak ważną rolę w aranżacji domu i ogrodu ma światło. Nawet idealnie urządzone wnętrze da się oszpecić zakładając nieodpowiednio dobrane lampy z za mocnymi lub zbyt słabymi żarówkami. Zwróćmy na to uwagę, przy urządzaniu naszego domu, a jeśli nie mamy pojęcia o oświetleniu i nawet intuicja nie podpowiada nam co zda egzamin a co nie – poprośmy o pomoc fachowca. Wielu architektów wnętrz aranżuje także oświetlenie, więc możemy skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Po pierwsze kuchnia

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl

Lampy w kuchni są kluczowe. Powinno być jasno, przecież przygotowywanie posiłków w ciemnościach jest raczej niemożliwe. Zwykle o wiele lepiej sprawdzającym się rozwiązaniem, niż pojedyncza lampa wisząca z sufitu, są niewielkie lampki umieszczone pod szafkami, a rzucające światło na blaty robocze. Dzięki temu nie zasłaniamy sobie światła, a jednocześnie nie mamy wrażenia za dużej ilości światła, nawet gdy mamy białe, błyszczące szafki. Jeżeli mamy w kuchni również stół, powinniśmy zamontować nad nim lampę dającą ciepłe światło i nie oślepiającą nikogo przy stole. Tworzy się wtedy wokół stołu krąg, który dosłownie zachęca do spędzenia czasu właśnie w tym miejscu.

Światło w łazience

Kto z nas nie nie był nigdy w łazience oświetlonej wręcz ohydnie – dla przykładu w hotelu, czy pubie. Zimne, sztuczne światło, które działa tak, że każdy człowiek wygląda jak koszmar senny – z sinymi workami pod oczami i szarą cerą. Z tego powodu trzeba zwrócić uwagę na to jakiego typu światła zakładamy w łazience (>>przykłady takiego oświetlenia<<). Unikniemy tego koszmaru we własnym domu. Jeżeli w łazience nie mamy dostępu do dziennego światła, niezwykle istotne jest żeby światło było możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Zwłaszcza dla pań, które nakładają makijaż przy tym świetle Jest to ogromnie ważne. Żadna pani nie chce wyjść z domu do pracy pomalowana jak do spektaklu teatralnego.

Światło w ogrodzie
Pamiętajmy też o ogrodzie.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do strony www (http://www.kabus.pl/?sh=drazki_drewniane), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących Cię tematów, które są tam omówione.

Tutaj także mamy bardzo wiele rozwiązań. Można zaznaczyć podjazd, montując na przykład lampy najazdowe (>>przykład takiego oświetlenia<<). Możemy powiesić na gałęziach drzew lampiony, można postawić niewielkie latarenki, albo założyć podświetlenie drzew od doły. Ogranicza nas tylko nasz gust. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić. Lepiej, aby światła było mniej, niż, gdyby nasze podwórko miało wyglądać jak lotnisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *