W jaki sposób kupić i w dalszej kolejności serwisować wózek jezdniowy?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Jednym z podstawowych sprzętów używanych w dużych halach produkcyjnych oraz magazynach są widłowe wózki. Są one bardzo przydatne przy najróżniejszych pracach rozładunkowych i załadunkowych, a także przy przewozie wielu produktów na niewielkie odległości. Wybierając wózek na początku trzeba określić, jakie ma mieć on przeznaczenie. Modeli i rodzajów wózków jest sporo na rynku i dopiero precyzyjne ustalenie oczekiwań pozwoli na wybór najlepszej oferty. W pierwszej kolejności należy określić, jak ciężkie wyroby będą nim przewożone. Wózki widłowe mają duży zakres udźwigu, od pięciuset kilo do nawet kilku ton.

W punktach tego typu z użyciem tych narzędzi można bezproblemowo przetransportować ładunek z miejsca na miejsce. Wózki przybierają rozmaite kształty. Zdecydowana większość z nich jednak przygotowana jest głównie do przemieszczania towaru zgromadzonego na paletach. Wykorzystywanie wózków w pomieszczeniach magazynowych jest wielkim ułatwieniem, szczególnie gdy są tam duże i ciężkie ładunki. Ponadto budowa większości wózków jezdniowych umożliwia umieszczanie za ich pomocą towarów na większych wysokościach, co jest przydatne przy wysokich magazynach o rozbudowanych pionowo regałach.

nowoczesny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Często właściciele zakładów czy magazynów decydują się na zastosowanie wózków (znajdź informacje) widłowych. Wózek tego rodzaju można kupić lub wynająć. Wyszukując w internecie hasło „kupię wózki widłowe” (przeczytaj przykłady) można odszukać różnorodne oferty sprzedaży lub kupna wózków widłowych. Niekiedy można tą metodą znaleźć korzystną okazję, na temat na przykład sprzedaży sprzętu używanego po okazyjnej cenie. Istotną cechą wózków widłowych jest fakt, że do ich obsługi niezbędne są uprawnienia. Można je otrzymać wyłącznie po ukończeniu specjalnego kursu. Aktualnie można znaleźć dużo firm oferujących naukę prowadzenia wózka widłowego. Kursy takie umożliwiają uzyskanie odpowiedniego uprawnienia.

Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze wózka jest sposób jego zasilania. Do pracy na zewnątrz, na jakiś placach oraz halach o dobrej wentylacji doskonale nadawać się będą urządzenia zasilane silnikiem spalinowym. Są one niedrogie w eksploatacji i użytkowaniu, a ich dużym plusem jest ciągła praca, z co najwyżej króciutką przerwą na zatankowanie. Ich dużą wadą są spaliny, emitowane podczas pracy, i to dyskwalifikuje ten rodzaj wózków do prac w zamkniętych pomieszczeniach. Tam lepiej będą się sprawdzać modele zasilane akumulatorem, działają one niezwykle wydajnie i cicho, jednak raz na parę godzin muszą być naładowane. Ładowanie może trwać niekiedy i parę godzin i trzeba to mieć na uwadze podczas planowania prac maszyny. Przy zakupie tego typu sprzętów warto również zadbać o to, co się będzie działo jak ulegną one awarii. Sprawny serwis wózków widłowych pozwoli na szybkie i sprawne naprawy popsutego urządzenia, a tym samym ograniczy straty powstałe w wyniku z przestoju maszyny. Dlatego też wybierając widłowy wózek na pewno należy sprawdzić jak będzie wyglądać kwestia późniejszego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *