Agencja spedycyjna pomoże w każdym momencie

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Przez spedycję rozumie się najczęściej ogół czynności transportowych, mających na celu przewóz towarów. W rzeczywistości jest inaczej – spedycja rozpoczyna się już podczas planowania operacji.

rozwój usług logistycznych

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Spedytor, czyli faktyczny realizator spedycji, jest osobą odpowiedzialną za dwa aspekty tego typu zadań: jest on handlowcem i – po części przewoźnikiem w jednej osobie. Działania przezeń wykonywane, a z którymi jest kojarzony, są de facto zwieńczeniem wcześniejszych czynności.

Na początku zlecenia spedytor realizuje umowę przez kontakt z klientem. Zamawiający zleca mu swoje wymagania, a spedytor weryfikuje możliwości firmy względem potrzeb klienta. Już na tym etapie wspomina się o czasie wykonania transportu, sposobie zabezpieczenia mienia itp.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam do źródła, gdyż znajdziesz tam mnóstwo fascynujących informacji na ten temat.

Generalnie lista zachcianek zamawiającego zależy tylko od jego samego – spedytor odpowiada jedynie za podtrzymanie relacji i dogranie warunków umowy.

Kolejne dywagacje to konkretniejsze plany przewozu i asysta w odprawie eksportowej. Firma spedycyjna „czarno na białym” przedstawia drugiej stronie całość spedycji, z uwzględnieniem warunków transportu, oczekiwań klienta, a także warunków prawnych. Po dokładniejszej rozmowie spedytor podaje wstępną kwotę za realizację zlecenia spedycyjnego. Zwieńczeniem umowy jest przejazd towaru, za który odpowiada wynajęty później przewoźnik (teraz – http://edenbus.com.pl).

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zleceniobiorca akceptuje warunki spedytora, ten ostatni wykonuje stosowną umowę będącą podstawą do powiązania klienta z firmą spedycyjną. Zrzeszenie spedytorów na skalę Polski uznaje, że prawidłowo wystawiona umowa powinna zawierać m.in.: zakres działań, typ przesyłki, parametry towaru (wagę, pomiary, objętość itp.) i wszelkie inne niezbędne do realizacji udanej spedycji dokumenty. Sprawdzoną formą powiązania dla klienta jest pismo, nie istnieją jednak przeciwwskazania do zawarcia umowy ustnej lub elektronicznej.

Umowy na przewóz dzieł mogą być jednorazowym zleceniem, mogą też ustalać ilość przejazdów i tempo wykonania transportów (tydzień, miesiąc). Spedycyjna „zabawa” rozpoczyna się faktycznie przy … kolejnej dokumentacji. Załatwienie dokumentów przewozowych, również za przewoźnika, kontrola ilościowa i co do jakości, zarówno przed, jak i po transporcie itd. to przykłady – przed wykonawcą spedycji jest cała masa obowiązków, które musi spełnić, aby umowa została dobrze zrealizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *