Krajowi harcerze mają liczne odznaczenia odróżniające ich od innych grup

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Harcerze są jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji zrzeszających młodzież na terenie kraju. W kraju działają dwie najważniejsze organizacje harcerskie, do których należy większość młodych ludzi. Większa część harcerzy po określonym czasie rezygnuje z członkostwa w tej grupie.

Niektórzy jednak zostają, pełniąc później rolę instruktorów i przewodników dla nowych harcerzy. Część z nich pozostaje w harcerstwie przez całe życie, z biegiem lat zbierając różnorodne odznaczenia i kolejne stopnie w hierarchii. Działalność harcerzy miała wielkie znaczenie w czasie wojny, gdy stanowili oni realne wsparcie dla walczących żołnierzy. Obecnie do ich celów należy kształtowanie w młodych ludziach cennych wartości jak na przykład braterstwo i patriotyzm. Harcerze są rozpoznawalni ze względu na charakterystyczny harcerski mundur. Jego wygląd, kolor i dodawane do niego elementy zależą od rodzaju organizacji, a czasami także od drużyny.

Podstawowe elementy munduru

Mundur i ekwipunek

Mundur dla harcerzy (niezbędne dla każdego harcerza) składa się z dwóch głównych elementów – bluzy mundurowej i spodni lub spódnicy. Odcień bluzy dla dziewcząt zwykle różni się od tych dla chłopców. Przewidywane są rozmaite nakrycia głowy, do których należy beret z lilijką, różnego rodzaju kapelusze i czapka (zaopatrz się w czapkę Mikołaja dla dziecka) typu furażerka. Do munduru dołączane są rozmaite symbole. Najważniejszym z nich jest krzyż harcerski. Występowanie tego rodzaju elementów zwykle zależy od stopnia, na jakim określona osoba się znajduje. Dlatego przykładowo sznury funkcyjne mają zróżnicowane kolory. Charakterystycznym elementem umundurowania harcerskiego są także getry do kolan i mocne buty do poruszania się w zróżnicowanych warunkach.

Sklep z artykułami harcerskimi

W zasadzie w każdym mieście można znaleźć składnicę harcerską, gdzie do nabycia są wszystkie wyżej wymienione dodatki. Sklep taki musi mieć odpowiednie uprawnienia, a zatrudnieni wiedzę na temat obecnego munduru w rozmaitych zrzeszeniach.

Jeśli musisz zbadać omawianą tematykę dokładniej, wejdź na ten odnośnik, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie (https://habapolska.pl/), którą Ci sugerujemy.

W tego rodzaju miejscu można więc nabyć rozmaite naszywki na mundur harcerski, czapki i tym podobne produkty. Takie punkty nierzadko znajdują się blisko siedzib organizacji harcerskich. W ostatnim czasie popularne jest również nabywanie tego rodzaju produktów za pośrednictwem sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *