Gdyby zrobić ankietę wśród ludzi i zapytać o ulubione miejsce w mieszkaniu, z pewnością wielu postawiłaby na kuchnię. Nie da się ukryć, że dokładnie to miejsce jest swego rodzaju sercem naszego domu. To w kuchni robimy potrawy, które następnie wraz z rodziną jemy przy wspólnym stole. To w kuchni zazwyczaj dochodzi do ważnych rozmów pomiędzy dorosłym, a pociechą. Również w kuchni zwykle gospodynie plotkują z przyjaciółkami przy kubku aromatycznej kawy. Nie wyobrażamy sobie domu bez tego pomieszczenia.

Aranżacja stołu z kwiatami i sztućcami z linii Wschodni i cukierniczką Fraget

Autor: Hefra
Źródło: Hefra
Kuchnia (przejdź) to nie tylko centrum naszego życia rodzinnego i towarzyskiego, ale także wyjątkowo ważne miejsce. Przecież to tutaj przyrządzamy posiłki. Stąd też powinniśmy się postarać, by dobrze zaaranżować to wnętrze. Po pierwsze, kuchnia powinna być funkcjonalna. Trzeba tak ją urządzić, aby wszystko miało swoje miejsce. Powinny się tu znaleźć niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego. Ale na pewno najistotniejszym przedmiotem wyposażenia kuchni jest stół, przy którym spotyka się cała rodzina. Jest to mebel symboliczny, bez którego nie potrafimy się obejść. W sklepach możemy nabyć najróżniejsze stoły. To, na jaki powinniśmy się zdecydować jest uzależnione głównie od naszej koncepcji. Kupując meble do kuchni,miejmy na uwadze ogólną aranżację, na którą się zdecydowaliśmy. A kiedy już kuchnia (sprawdź nasze propozycje na kuchnie na wymiar warszawa) będzie w całości umeblowana, możemy pomyśleć o dodatkach, które zaakcentują jej niepowtarzalny charakter.

Niezwykłą popularnością cieszą się ostatnio kuchnie w stylu rustykalnym. Wyróżniają się one bardzo tradycyjnym wyglądem. Meble, zwykle z drewna, występują w jasnych kolorach. Mile widziane są tkaniny w kratkę oraz elementy dekoracyjne w kolorze niebieskim. Na ścianach muszą się znaleźć wiejskie widoczki, stare zegary z kukułką oraz półki z aromatycznymi ziołami. Na oknach musi być dużo kwiatów. Artefakty po dziadkach takie jak szalkowe wagi, czy moździerze doskonale podkreślą magiczną atmosferę takiej aranżacji. Tego typu pomieszczenie emanuje wyjątkowym ciepłem. Taka kuchnia będzie idealna dla domowych obiadów oraz kameralnych spotkań w wąskim gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *