Kreatywne metody na naukę języków obcych

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Znajomość języków obcych to obecnie podstawa, zwłaszcza, jeżeli szukamy pracy albo wybieramy się na zagraniczne wakacje. Miło jest móc rozmawiać z mieszkającymi tam ludźmi, a nie jedynie porozumiewać się na migi. Praca natomiast wymaga znajomości chociaż jednego języka, albowiem przedsiębiorstwa coraz częściej współdziałają z zagranicznymi korporacjami. Jak sprawnie nauczyć się języka?

Nie istnieje jedna dobra metoda – każdy musi poszukiwać własnych sposobów, które umożliwią mu ekspresowe przyswojenie nowych słów. Jednakże bez wątpienia niezmiernie skuteczną metodą jest nauka z fiszek.
to

notatki, karteczki, fiszki do nauki angielskiego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

karteczki, na których zapisane są hasła w obcym oraz rodzimym języku – jedno na awersie, następne na rewersie fiszki. Nie muszą to być wyłącznie słowa, lecz także całe zdania. Fiszki oferowane są w wielu sklepach oraz księgarniach, lecz o wiele lepiej jest przygotować je samodzielnie. Dlaczego? Przez to już w trakcie ich tworzenia możemy powoli zapoznawać się z nowym słownictwem. W jaki sposób w związku z tym najlepiej jest je zrobić?

Nade wszystko niezbędnych będzie kilka kartek lub kartonów, długopis oraz nożyczki i linijka. Na papierze robimy poziome oraz pionowe linie, rozdzielając ją na kolumny oraz wiersze. Potem po jednej stronie zapisujemy wyrazy w języku polskim, z kolei po drugiej stronie – w języku obcym. Już w czasie pisania mózg gromadzi nowe słownictwo, które potem jest o wiele prościej zapamiętać, albowiem widzimy je nie pierwszy raz. W dalszej kolejności rozcinamy fiszki i wkładamy je do koszulek.

Niedawno pojawiała się nowa, niezwykle atrakcyjna oferta – żeby ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na serwis (https://www.pomoceszkolne24.pl/MODELE-ANATOMICZNE-CZLOWIEKA/1/135/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Możemy układać fiszki wg kategorii tematycznych bądź w inny komfortowy dla nas sposób. Fiszki można przechowywać w segregatorach lub pudłach po butach – wszystko jest uzależnione od naszej kreatywności.

Dzięki fiszkom nauka (Sprawdź – nauka gry na perkusji) szybko przyniesie pożądane efekty, a poza tym będzie niezwykle miła. Fiszki można wziąć ze sobą w każde miejsce, bowiem mają niewielkie rozmiary i nie stwarzają żadnego kłopotu z ich schowaniem. Dobrze jest sprawdzić prezentowany sposób nauki i jak najszybciej przyswoić sobie nowe języki, a świat nie będzie mieć przed nami tajemnic! Można też zaznajomić się z internetowymi fiszkami, które zdobywają dużą popularność i można je gromadzić na komputerze bądź wymieniać się nimi z innymi osobami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *