W moim mieście spacerek po głównym deptakiem późnym latem jest czystą przyjemnością. Piękne słońce tańczy po dachach. Z pobliskich kawiarenek da się słyszeć gwar. Lubię takie popołudniowe przechadzki do ulubionej kawiarni. Siadam wtedy w ogródku i proszę o czarną mocną kawę z rogalem, i od czasu do czasu jakieś ciasteczko. Przypatruję się wtenczas ruchowi miejskiemu. Któregoś dnia odkryłem kawiarnię blisko biurowca w którym kiedyś byłem zatrudniony.

sprzątanie biurowca

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com

Byłem wówczas „nadzorującym” w firmie sprzątającej biurowce i urzędy. Moje zadanie miało polegać na kontrolowaniu dziesięcioosobowej załogi sprzątającej oraz zaopatrywaniu tych ludzi w środki czystości. Myślałem iż sprzątanie (zobacz sprzątanie Wrocław ceny) biur jest stosunkowo łatwym obowiązkiem. Od pracownika nie wymaga się zbyt dużo, ot ścierka, mop i to wszystko. Jakże młody człowiek się mylił! Sprzątanie pro cleaner biur nie jest wcale zadaniem nieskomplikowanym. Moim obiektem był budynek sądowy w mieście w którym mieszkam. Z zewnątrz wydawało się że mały budynek, a okazało się że metraż jest spory, mnóstwo schodów i zakątków. Sprzątanie biur musi się odbywać w zgodzie z umową podpisaną między firmą sprzątającą a zleceniodawcom. Umowa powyższa bardzo precyzyjnie opisuje co i w jaki sposób ma zostać sprzątane. Przykładowo określany jest gatunek ścierek którymi pani sprzątaczka ma ścierać blaty czy typ pożądanych środków czyszczących.

Do zadań nadzorującego należy nie tylko kontrolowanie bieżących zadań, ale i ich wyznaczanie. Należy w ten sposób organizować pracę, by jednoczenie nie zakłócać normalnej pracy pracowników biura. Z tego powodu większość prac porządkowych wykonuje się pomiędzy godziną 15 a 21. W godzinach pracy biura wykonywane są tylko i wyłącznie zadania bieżące, tj.: wymiana papieru i ręczników w ubikacjach czy w zimie odśnieżanie schodów wejściowych. Zgodnie z umową dokonuje się kontroli. Kontrole tak zwane wewnętrzne, kiedy jakości sprzątania biur dokonuje nadzorujący a także kontrole zewnętrzne odbywające się w obecności pełnomocnika zleceniodawcy. Po kontroli zewnętrznej każdorazowo spisuje się protokół odbioru. Do obowiązków osoby nadzorującej należy także sporządzanie dokumentacji związanej z kadrą. Także praca okazała się być wcale nie taka prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *