Zegarek na pasku czy bransolecie? Koperta okrągła czy kwadratowa? Kwarcowy czy mechaniczny? Wskazówkowy czy elektroniczny? Jaki na bal a jaki na siłownię? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różnorakie. Ale są niewątpliwe kanony. Przykładem takich popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej nawet dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że posiada elegancką bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednakże spełniać wszystkie walory czytelności i komunikacji. Warto, aby wyprodukowany był z bardziej trwałych materiałów, na przykład ze stali szlachetnej, a jeżeli pozłacany to odpowiednio grubo, tak ażeby prędko nie stracił walorów estetycznych. Mile widziane jest połączenie dwóch kolorów – „żółtego” i „białego” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru posiadacza. Traktuje się aktualnie formę prostokątną jako bardziej ładną, a okrągłą jako klasyczną, niemniej jednak to kwestia indywidualnego upodobania. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, niewątpliwie bardziej dbając o zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich podwodnych „wyczynów”.

Zegarki Casual
Zegarek „codzienny” powinien być głównie czytelny i wygodny. Sprostać „trudom” codziennego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, prosty w obsłudze, prosty w zakładaniu i zdejmowaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, zwyczajnie w miarę tańszy a bardzo dobry. Nie powinien być „udziwniony”. Ma przekazywać wyłącznie niezbędne dane – czas i datę. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdym momencie możemy „od ręki” stwierdzić czy zegarek jest sprawny. Zegarek z datownikiem za każdym razem będzie droższy. Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka.

Czy zdziwił Cię ten artykuł? Żeby poznać temat wejdź tu i poznaj więcej szczegółów (https://www.cyfrowe.pl/obiektyw-sigma-85-mm-f14-dg-dn-art-sony-e-p.html) – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

Wśród zegarków Casual szeroki wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess mają one ciekawe wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji. być – przejrzyj to – stajniaiskra.pl

Źródło: One Zero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *