Szczęśliwy pies to ułożony pies

Kategorie Na świecie
Każdy z nas marzy o tym, aby jego pies był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie historie widzimy niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub choć przypominający ideał zachowania, jego pan musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.

Autor: Gore Fiendus (Jerry Frausto)’s
Pamiętajmy, że pies nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a jedynie to, na co mu pozwalamy, z tej przyczyny naszą powinnością jest pokazać mu, jakie postępowanie chwalimy i nagradzamy, a jakich bezwzględnie nie tolerujemy. Chwalenie zachowań pożądanych powoduje, że pies straci zainteresowanie swymi „wybrykami”, w konsekwencji staje się nie tylko posłuszny, i czuje głębszą więź ze swoim opiekunem. Wielką bolączką nowych właścicieli czworonogów jest to, iż pies spuszczony ze smyczy…biegnie w siną dal. I nie powinno to nikogo zaskakiwać, ponieważ spacer to jedyna okazja do kontaktu z innymi psami. Ale właśnie w takiej sytuacji, pies (szerzej tutaj: https://www.legovisko.pl/pl/p/Legowisko-Kanapa-z-kodury/60) powinien okazać posłuszeństwo i wrócić do właściciela, jeżeli zostanie przywołany. W tym celu właśnie, można posłużyć się obrożą elektroniczną, a dokładniej efektami jakie uzyskamy poprzez tresurę z nią.

Obroża elektroniczna to prosty dla psa komunikat. Jeśli nie posłucha komendy, odczuje niekomfortowe napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobrych firm zestawy z elektroniczną obrożą wyposażone są w także funkcję ostrzeżenia przed impulsem. Ostrzeżeniem takim może być wibracja obroży lub dźwięk wydobywający się z obroży elektrycznej. Jeżeli dobrze wychowamy pupila, będzie on wiedział jakie jego zachowania nam się podobają a jakie nie. W wychowaniu psa należy zachować konsekwencję a także nie nagradzać gdy nie wykonał zadania. www.sport-dog.pl/

Nie zapominajmy, pies szczęśliwy to pies właściwie wychowany. Bez jasno wyznaczonych granic, do jakich może się posunąć, pies czuje się zagubiony. Nie miejmy nadziei, że nic się nie stanie jeżeli od czasu do czasu złamiemy zakaz i pozwolimy mu spać w naszym łóżku. Brak dyscypliny może przynieść zgubne skutki, gdyż obserwując nasz brak charakteru pies dąży do dominacji. Objawiać się to może nieposłuszeństwem oraz agresją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *