Co to jest laweta, do jakiego celu ona funkcjonuje oraz jak może ona się prezentować?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Od dojścia naszego kraju do Unii Europejskiej minęło już kilkanaście wiosen, jednak nie znaczy to, że obraz umieszczonego na szczególnej przyczepce rozbitego samochodu jest obrazem nietypowym.

Taka (przyczepka zabudowana) to doskonały sposób na przewóz różnych pojazdów nawet na dłuższe odległości.
Jest ona używana także poprzez specjalne spółki z branży samochodowej w celu transportowania samochodu do zakładu po pewnej stłuczce drogowej.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie (http://drlemon.pl/) każdemu miłośnikowi takiego zagadnienia. One niewątpliwie też są godne przeczytania.

Taka laweta może zostać ponadto uzupełniona w tak zwaną wyciągarkę, czyli zwijany elektronicznie łańcuch, jaki w znaczący sposób ulepsza m.in. wciąganie auta na lawetę. Warto również nadmienić, iż owa laweta może być albo samą przyczepą albo kompletnym pojazdem. Tak czy w inny sposób służy akurat do przewiezienia uszkodzonych samochodów. Czy wszakże jest ona wykorzystywana wyłącznie do przewozu samochodów powypadkowych? Naturalnie, że nie. Używa się ją także do tak zwanego ciągnięcia specjalnego, zatem tego typu, które dotyczy tego typu aut jak ciężarówki.

wnętrze

Autor: Herbert Shin
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto laweta mogłaby również zostać wykorzystana do transportu np. materiałów konstrukcyjnych. Warto również dopowiedzieć, że istnieją różne typy tego typu przyczep.

W celu transportowania większej ilości aut wykorzystuje się lawety piętrowe, zatem takowe konstrukcje, jakie potrafią pomieścić większą liczbę przewożonych aut jednocześnie. Jeśli ciekawi Ciebie taka laweta miej na uwadze, że możesz ją prędko wyszukać np. w Sieci.