Atrakcje krajoznawcze Gdańska, Gdyni i Sopotu

Kategorie Materiały dodatkowe
Trójmiasto to chyba największe skupisko cudownych zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku odwiedza je tysiące obieżyświatów. Każdy znajdzie tutaj cokolwiek dla siebie.
Gdańsk, Gdynia i Sopot.

atrakcje gdańsk gdynia sopot

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com
To trzy miasta, w których znajdują się specyficzne ikony. Nie byłoby Gdańska bez wodotrysku Neptuna, majestatycznego żurawia a także stoczniowych dźwigów. Istotą Sopotu jest natomiast tłumnie zwiedzane molo, w Gdyni statek „Błyskawica” i żaglowiec Dar Pomorza. Czas spędzony w Trójmieście będzie mało udany bez przechadzki po sopockim molo. Owa specyficzna wizytówka miasta komponuje się z dwóch części, spacerowej długości 511,5 m i placu na lądzie o nawierzchni dwudziestu tys. mkw.. Część lądowa o nawierzchni dwudziestu tys. m2 są to niekończące się atrakcje. Są tam także cudna fontanna, latarnia morska z posterunkiem widokowym, muszla koncertowa, bezmiar punktów gastronomicznych. W trakcie lata na placu owym organizowane są imprezy masowe, zimą funkcjonuje w tym miejscu lodowisko.

dzieci podczas meczu

Autor: Paul
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot z pewnością wart zobaczenia jest też Długi Targ który znajduje się w Gdańsku. Jest to poszerzenie ulicy Długiej. Zwieńczony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Dzisiaj to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, gdzie mieści się bez liku kawiarni, pubów jak też restauracji.

Ulica Długa nieco odsuwa się od prostej linii, a wszystko w tym celu, ażeby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najistotniejsze budowle Gdańska: Ratusz, budynek pocztowy ze zrekonstruowanym środkiem, domek Ferberów z 1560 roku, Lwi Zamek z 1569 roku i Budynek Schumanów z posągiem Zeusa na szczycie.