Każdy na którymś etapie swojego życia musi stanąć przed smutnym faktem utraty bliskiej osoby. Wiąże się to z kupnem grobowca.
Dobór nagrobka jest dosyć skomplikowaną sprawą.

Często też jest powiązany z silnymi emocjami. To przecież ostatnia rzecz, która nam będzie przypominać o naszym zmarłym przez długie lata. Dobór kamienia to najtrudniejszy oraz najbardziej stresujący krok przy wyborze pomnika. Rozmaitość kamienia na polskim rynku przyprawiła o ból głowy niejedną osobę. Dodatkowo dookoła właściwości różnych typów kamienia narosło tak dużo mitów, iż trudno jest komukolwiek podejść do owej kwestii w obiektywny sposób. Który kamień jest najmocniejszy? To pytanie które nierzadko zadajemy w zakładzie kamieniarskim.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.bubucraft.pl/reczniki-dla-dzieci-z-imieniem) możesz przenieść się do bardziej skrupulatnych treści, które ukryliśmy w linku pod spodem.

Gros dostępnych na rynku rodzajów granitu posiada podobne własności. Niekiedy bywa, że poniektóre kamienie (przede wszystkim te najbardziej twarde) mogą pęknąć. Tak się dzieje w wyniku nagłej zmiany temperatur.

Omawiany artykuł, który na tej stronie publikujemy, jest bardzo emocjonujący, jednak warto dodatkowo przeczytać pokrewne informacje – więcej pod wskazanym adresem.

Przykładowo w upalne dni ciemny nagrobek może osiągnąć temperaturę siedemdziesięciu stopni a w pewnych sytuacjach nawet większą i nagle pada deszcz. Jeżeli nasz granit przetrwał taką próbę bez uszczerbku to znak, iż nie ma w nim wewnętrznych naprężeń i zachowa świetny wygląd przez wiele, wiele lat. W przypadku gdyby doszło do pęknięcia możemy reklamować produkt w zakładzie kamieniarskim.

fotoceramika

Autor: Colico
Źródło: Max-Fliz
izolacja

Źródło: pixabay.com
Jak więc wybrać odpowiedni kamień? Najprostszą metodą jest zdanie się na swój smak oraz praktykę zawodowców u których zlecamy usługę.

Wybierzmy zakłady kamieniarskie które słyną z należytej jakości usług albo takie których pracownicy chętnie służą profesjonalną pomocą podczas wyboru. A co z wykonaniem fotografii na grobowiec? Tym zajmuje się fotoceramika.