Menu psa, co dobrze jest wiedzieć

Kategorie Na świecie
Psy zajmują honorowe miejsce w naszych domach i niejednokrotnie uznawane są za członka rodziny. Nie powinien zaskakiwać więc fakt, że każdy właściciel czworonoga pragnąłby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Niestety, nie zawsze to co uważane za zdrowe dla Pana jest zalecane dla psa. Aż 80% polskich czworonogów karmionych jest jedzeniem domowym, tylko 63% dostaje karmę suchą, a 26% karmę z puszki. Właściciele psów cały czas kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje Azor”. To może źle wpłynąć na kondycję fizyczną i samopoczucie psa oraz stać się przyczyną wystąpienia zatruć czy niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Serwując psu pozostałości ze stołu doprowadzamy do sytuacji, iż nie dostarczamy tego, co potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Żywienie psa ma kolosalne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Niestety błędem popełnianym przez właścicieli czworonogów jest również jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również przeznaczonej dla psa (poznaj dogdesign legowisko ortopedyczne dla psa) karmy. To błąd. Pełnowartościowe karmy, np. karma Dolina Noteci są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich innych składników odżywczych, że dodawanie do diety psa innych składników np.sprawdź ofertę mokra karma dla kota mokra karma dla kotazupy pozostałej z obiadu tylko zaburza ten bilans i może mieć zgubne skutki. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych prowadzących działalność w internecie, odnajdziemy karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych oraz tych z nadwagą.

Nie zapominajmy, iż bardzo niska zawartość wody w suchych karmach umożliwia dłużej zachować ich świeżość. Gdy zapewnimy jej właściwe warunki długo zachowa walory odżywcze. Z uwagi na tę okoliczność karmę możemy kupić w sklepach internetowych. Bezpiecznie, w krótkim czasie i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie zorientować się w ofercie sklepu. W dodatku, ominą nas ciężkie zakupy, albowiem firma kurierska dostarczy nam zakupy do domu.
Do przechowywania karmy dobrze jest zakupić specjalny pojemnik, ponieważ właściwie zabezpieczy karmę przed niekorzystnym wpływem wilgoci.