Wypatrując pomysłu na swój interes, przez głowę przewijają się rozmaite pomysły. W każdym z nich jest trochę sensu. Jednakże najlepiej jest trafić w zapotrzebowanie lokalnego rynku na wybrany wyrób bądź usługę.
Wielu ludzi miast jeździć PKS preferuje inne możliwości na przykład poszukuje osób, które proponują transport ludzi czy też transporty busami do konkretnego miejsca.

konkursy

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Koszt podróży niewielkimi busami jest o wiele niższy, niż koszt biletu narzucony w PKS-ie.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawiła Cię istota naszego wpisu, to doczytaj ponadto (http://interauto.com.pl/) następne bardzo pasjonujące detale w nowym wątku.

Z tej przyczyny wiele osób zaczęło zakładać własne przedsiębiorstwa oferujące przewóz osób po Polsce czy też międzynarodowy.

przewóz osób

Autor: Lex Kravetski
Źródło: http://www.flickr.com

Transport ludzi jest dosyć lukratywnym biznesem, ale należy przejść długą drogę, aby rozkręcić go. Na pewno przewozu busem do Francji nie może udostępniać tzw. pierwsza lepsza osoba z ulicy. Ażeby realizować przewóz osób należy mieć certyfikat kompetencji zawodowych. By przewozić osoby należy także uzyskać tak zwaną wspólnotową licencję. Starając się o licencję przewoźnika należy uiścić także stosowną należność to jest 1000 złotych. Suma ta obejmuje m.in. materiały szkoleniowe a także państwowy egzamin. Po zdaniu tego egzaminu możesz realizować przewóz osób w Lubinie, Legnicy oraz innych miejscowościach. Do tego możesz też świadczyć przewozy międzynarodowe, m.in. przewozy do Niemiec. Ażeby realizować przewozy osób należy też ukończyć kursy doszkalające przeznaczone dla kierowców. Tego rodzaju kursy realizuje WORD. Powinieneś też zarejestrować przedsiębiorstwo, a także kupić busy, którymi będziesz przewozić ludzi.

Trzeba również otrzymać zgodę Starostwa Powiatowego na uruchomienie regularnej linii. Ażeby wystąpić o zgodę na transport osób musisz także opracować rozkład jazdy a także uzyskać zgodę na możliwość korzystania z obecnych przystanków.