Przygotuj doskonałe potrawy dla siebie oraz przyjaciół

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Grillowanie może stać się sztuką. Grillowane dania są smakowite oraz mogą stać się również soczyste. Wszystko zależy od nas.
Na początku należy zdecydować się na naczynie lub urządzenie do grillowania.

To może być zwyczajnie grill lub płyta do grillowania. Może to być także patelnia grillowa. Musimy wiedzieć, jak jej używać, aby potrawy były doskonałe. Najpierw należy tę patelnię rozgrzać. Patelnia natychmiast będzie sprawowała się doskonale, jednak po około trzech miesiącach regularnego jej używania patelnia będzie funkcjonowała jeszcze lepiej. Na takiej patelni można grillować prawie wszystko, począwszy od ryb, skończywszy na chudym mięsie. Jeśli niedawno zakupiliśmy taką patelnię, trzeba nam wiedzieć, iż nie możemy stosować marynat na bazie miodu, jogurtu albo syropu klonowego. Nie należy także używać gruboziarnistych przypraw.
tynki

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapomnijmy, aby rozsmarować nieco tłuszczu po żeberkach patelni, nawet jeżeli smażymy tłuste mięsa. Patelnia Grillowa stosunkowo długo się nagrzewa, w przeciwieństwie do zwyczajnych patelni. Procesu rozgrzewania się patelni nie wolno przyspieszać, gdyż na zbyt nagrzanej patelni potrawy wyjdą zbyt suche. Jeżeli zaś patelnia będzie za zimna, dania będą tłuste, gdyż tłuszcz nie zdąży całkiem się roztopić. Należy oczywiście wybrać właściwą patelnię. Patelnia, jaka posiada niskie ząbki całkowicie nie nadaje się dla potraw tłustych. Jeśli pragniemy, by potrawy smakowały dobrze kupmy patelnię od popularnego producenta.

Wyłącznie wóWCzas możemy bez obaw zapraszać przyjaciół a także sąsiadów na smaczne, wonne, grillowane dania. Dzięki patelni nie musimy posiadać grilla, aby radować się soczystymi grillowanymi daniami w domu.