Nieduża kuchnia ma tę zaletę, iż nie będziesz przemierzał w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu produktów.
By wygodnie urządzić małą kuchnię, czasami trzeba się jednakże nagimnastykować.

światła

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt może być zdumiewający. Aranżacja niedużej kuchni może być niesłychanie wygodna oraz ładna. Jakich reguł przestrzegać? W wypadku niewielkiego wnętrza zabudowa kuchni to najlepsze rozwiązanie. Jeśli zabierasz się właśnie za urządzanie małej kuchni, weź także pod uwagę parę praktycznych reguł dotyczących doboru sprzętów, kolorystyki jak też sprzętu AGD. Chodzi o to, by użyte materiały a także kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń pomieszczenia. Na metraż kuchni często nie mamy wpływu, jednakże można mu optycznie pomóc i go powiększyć.
meble

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki paru kolorystycznym trikom kuchnia wyda się ogromniejsza aniżeli faktycznie jest. Ściany pomaluj na jasne barwy, dzięki temu stworzysz iluzję większej powierzchni. Wyeksponowanie jednej ze ścian poprzez nadanie jej bardziej kontrastowego koloru sprawi, iż wnętrze kuchni nabierze głębi. W małej kuchni warto pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy odcień aniżeli ściany. Iluzję większej powierzchni otrzymasz dzięki wybraniu jasnych płytek na posadzkę. Pamiętaj, iż w niedużej kuchni dużo dodatków to nie najlepszy pomysł i to z kilku powodów.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na przedstawiany w tym wpisie temat, to sprawdź tu śmiało uzupełniające informacje.

Akcesoria spowodują, że kuchnia będzie się zdawać ciasna, a poza tym łatwo się ubrudzą.

Staraj się też skryć sprzęty kuchenne w szafkach, w taki sposób by na blacie było jak najmniej rzeczy. Ważny jest dobór sprzętów. Sprawdzą się wszelakie przeszklenia, jakie wizualnie powiększą przestrzeń. Należy zainstalować ogromny blat kuchenny.