oczyszczacz powietrza jest to urządzenia elektryczne z układem filtracyjnym powietrza. Odpowiednie oczyszczacze powietrza są w stanie usunąć składniki smogu, jak także niemal wszystkie alergeny, mikroby oraz wirusy.

sprzedaż

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Eksploratorzy oczyszczaczy powietrza obserwują również znaczną obniżkę kurzu w mieszkaniach. Na rynku osiągalnych jest szereg sprzętów, jakie kosztować mogą od kilkuset do paru tysięcy złotych. Narzędzie oczyszczające ma za zadanie zadbać o to, by w naszym środowisku było czyste powietrze. Co to jednakże znaczy? Większość z nas spędza najwięcej czasu w mieszkaniu, biurze, bądź też innych wnętrzach zamkniętych. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy, wszędzie są wirusy, mikroorganizmy, kurz, sierść zwierząt, pyłki, lotne związki organiczne. Przebywanie w takich wnętrzach, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, pełnego trujących substancji nie jest najlepsze dla naszego zdrowia. Obserwuje się podniesioną ilość zachorowań na choroby płuc, w tym astmę czy różnego typu stany uczuleniowe na terenach ze skażonym powietrzem. Do tego badania statystyczne wskazują na znacznie większą umieralność w momencie występowania takich zjawisk jak dla przykładu smog. Szacuje się, iż co trzeci udar mózgu ma swą przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza. Z pomocą przychodzą właśnie oczyszczacze powietrza, jakie mogą niwelować nieomal 100% wymienionych zanieczyszczeń z powietrza.

oczyszczacze powietrza

Autor: Marazzi
Źródło: INTERNITY
Większa część oczyszczaczy likwiduje zanieczyszczenia przez przepuszczenie ich przez filtr albo zestaw filtrów.

W niektórych urządzeniach proces oczyszczania jest o wiele w wyższym stopniu zawiły, wymagający wstępnej jonizacji zanieczyszczeń, w celu ich przyciągnięcia przez przeciwnie naładowane nawierzchnie albo też ich rozkładu do niegroźnych substancji.