Nawilżacze powietrza – w jaki sposób z nich korzystać?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Nawilżacze powietrza jest to świetny pomysł w sezonie grzewczym, kiedy powietrze we wnętrzach zostaje wysuszone przez grzejniki, wysycha też błona śluzowa.
Stąd już prosta droga do infekcji układu oddechowego. Problem ten pomoże rozwiązać należyty nawilżacz .

budynek - fotografijka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wykładzina niebieska

Autor: Bolon by Missoni
Źródło: Bolon by Missoni
Jak kupić nawilżacz powietrza i w jaki sposób prawidłowo z niego korzystać? Nawilżacz jest w zimie niezrównany, pod warunkiem, że wiesz w jaki sposób z niego należycie skorzystać. Czemu? Śluzówka gardła i nosa ochrania nasze drogi oddechowe przed mikroorganizmami, wirusami, kurzem oraz grzybami. Na jej powierzchni znajdują się bowiem miliony rzęsek, jakie wymiatają nieproszonych gości, czyli cząsteczki zanieczyszczonego powietrza. Kiedy śluzówka jest wilgotna, system funkcjonuje sprawnie. Jeśli schnie, ruchy rzęsek ustają zaś do płuc trafia więcej zanieczyszczeń.
W marketach AGD można kupić tak zwany tradycyjny nawilżacz powietrza, który pod naporem wyrzuca ciepłą parę wodną – woda jest rozpryskiwana w formie lekkiej mgiełki. Wydajność urządzenia zależna jest od jego mocy (20-400 W) jak też od pojemności zasobnika. Nawilżacz może zostać wyekwipowany w różne typy filtrów, przykładowo odwapniający wodę bądź cyrkulacyjny, odpowiedzialny za skuteczne rozprowadzanie cząstek wody w atmosferze. Poniektóre nawilżacze posiadają regulator stopnia pracy a także higrometr – specjalne urządzenie mierzące wilgotność powietrza w pomieszczeniu jak też samodostosowujące do niej swoją pracę. Nawilżacz powinno się ustawić w środkowym punkcie pomieszczenia, na równej nawierzchni – nie na dywaniku albo wykładzinie. Twoje zdrowie zależy także od elektrycznych ładunków znajdujących się w atmosferze.

Przeróżne sprzęty elektryczne (w szczególności telewizory jak też komputery) sprzyjają powstawaniu jonów dodatnich, jakie pogarszają kondycję człowieka. Pożądane są natomiast jony ujemne – w naturze generowane przez słońce, morskie fale i elektryczne wyładowania podczas burzy.