Nagrzewnica jako narzędzie grzewcze używane są w ogrzewaniu hal, wielokubaturowych magazynów, cieplarni i innych wnętrz o zróżnicowanej nawierzchni, ale również w biurach, bądź sklepach.

Zestawy sztućców

Źródło: www.garneczki.pl

Pozwala to wyeliminować tradycyjne grzejniki, jakie są mniej efektywne w tego typu pomieszczeniach. Dzięki nagrzewnicy możliwa jest wymiana powietrza w całym pomieszczeniu, a sterowane dmuchawy umożliwiają kierowanie strumieniem powietrza w wyselekcjonowane sektory. Podstawowymi atutami tego rodzaju nagrzewania są możliwość natychmiastowego zaczęcia pracy. Ze względu na duże transfery powietrza i wymuszoną rotację powietrza (dzięki dmuchawom) powiększa się tempo a także efektywność grzania dużych oraz wysokich wnętrz a również otwartych przestrzeni. sposób pracy nagrzewnicy uzależniona będzie od jej rodzaju. Urządzenia te zróżnicowane są pod względem: użycia, siły grzewczej, paliwa którym są zasilane jak też budowy.
Nagrzewnice na gaz – w nagrzewnicach na gaz nieodzowne jest podłączenie do sieci gazowej a także umożliwienie odprowadzenia spalin. Z kolei wygodniejsze będzie ich umiejscowienie – na ścianie, pod sufitem, na zewnątrz budynku. Na uwagę zasługuje również fakt, że pojedyncze części układu przystosowane są do samodzielnej pracy doprowadzania ciepłego powietrza do danych wnętrz. Nagrzewnice olejowe zasilane są olejem opałowym lub mazutem. Urządzenia owe posiadają system odprowadzenia spalin, dzięki czemu zagwarantowany jest wydajne ogrzewanie czystym, suchym jak też pozbawionym dymu ciepłym powietrzem.

Sprawdzą się w miejscach, w których wentylacja kratki wentylacyjne ozdobne jest niewielka – sklepy, bary szybkiej obsługi. Mogą być używane z elastycznymi przewodami pozwalającymi na prędkie rozprowadzenie ciepłego powietrza.