Klimatyzacja do domu: jaka jest najlepsza i ile kosztuje klimatyzacja?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Klimat w naszym kraju raczej nie należy do nazbyt gorących, lecz spiekoty nie są czymś rzadkim. Wręcz przeciwnie, zmiany klimatyczne powodują, iż coraz to częściej zdarzają się naprawdę duże temperatury.
Kiedy osiągną one pułap ponad 30°C, to trudno w takich warunkach o komfort .

dodatek

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Trudno się dziwić, że klimatyzacja w domu robi się zjawiskiem powszechnym. Jeszcze do niedawna podstawowym kłopotem była cena systemu klimatyzacji do budynku, jednakże w ostatnich latach koszt zamontowania klimatyzacji osiągnął poziom osiągalny dla naprawdę dużej grupy osób. Warto przy tym zaznaczyć, że klimatyzatory nie wyłącznie schłodzą powietrze podczas skwarów, lecz także usuną nadmiar wilgoci i tym samym wytworzą pomyślny mikroklimat w pomieszczeniu. Badania naukowe dowodzą, iż nadto gorące a także zanadto wilgotne powietrze ma negatywny wpływ na samopoczucie człowieka.
gustowna i komfortowa sypialnia

Autor: anne beaumont
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja w domu

Autor: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store

Optymalnym zakresem podczas lata będą temperatury 23-26°C, zaś poziom wilgoci rzędu 40-60%. Regulacja temperatury musi jednak zostać przeprowadzona mądrze. Sądzi się, że pomiędzy miejscem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym nie może być większej różnicy aniżeli 7°C. W innym przypadku organizm człowieka ma kłopot z przystosowaniem.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (http://www.pademeble.pl/73-meble-wojcik-kolekcja-summer) to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym przypadku – kiedy klikniesz ten link, przeczytasz podobne użyteczne wiadomości.

Dodatkowo we wnętrzu klimatyzowanym nie powinno odczuwać się ruchu powietrza. Jeśli szybkość transferu powietrza osiągnie wartość wyższą niż 0,2 m/s, to zwiększa się niebezpieczeństwo rozwoju wszelkich infekcji.

Na pewno zastosowanie klimatyzacji w budynku nie będzie niebezpieczne dla zdrowia, jeśli zachowa się rozwagę w ustawieniu parametrów.

Niniejszy wpis zawiera ciekawe dane na omawiany wątek – jeśli masz chęć uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę drzwi całoszklane, która przedstawia zbliżone problemy.

Najistotniejszym parametrem klimatyzatora jest moc chłodnicza.