Mała łazienka: Jakim sposobem tanio i wygodnie zaaranżować małą łazienkę

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Mała łazienka nie musi być problemem podczas aranżacji wnętrz. Co powinniśmy wiedzieć, zastanawiając się jak urządzić niedużą łazienkę?
Jeśli zamieszkujemy w bloku częstokroć kłopotem jest mała łazienka.

zabawki

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
gust

Autor: Rogala
Źródło: Rogala
W jaki sposób urządzić małą łazienkę, ażeby była ładna? Jakie wybrać wyposażenie łazienki? Jeśli zamieszkujemy w domku oprócz wspólnej rodzinnej umywalni, ulokowanej zazwyczaj blisko sypialni, konieczne będzie WC w pobliżu wejścia czy też w części dziennej. Ale jeszcze lepiej, jeśli będzie to niewielka łazienka, w której pomieści się także natrysk, półka na przybory toaletowe oraz miejsce na odłożenie odzień w czasie kąpieli.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaciekawił, kliknij koniecznie ten świetny link (http://www.chryzantemy.pl/) – znajdziesz w tym miejscu dużo użytecznych informacji.

Nieduża łazienka może być na przykład dla gości. Mała łazienka – sprawdź tu – jeśli mieszkamy w domu na parterze w dziennej strefie nie jedynie zastąpi WC, ale także rozwiąże kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, a w razie potrzeby będzie toaletą gościnną. Łazienka usytuowana blisko wejścia będzie przydatna w ciągu dnia: możemy tam wziąć szybki natrysk po powrocie z pracy czy też po koszeniu trawy.

Jeśli rodzinna toaleta jest zbyt mała, by oprócz wanny zmieścić tam natrysk możemy zlokalizować małą łazienkę w strefie nocnej domku – przy sypialni gościnnej albo przy pokojach dzieci.

Jakie Wyposażenie umywalni? W niedużej toalecie prysznic umieszczamy w rogu Wnętrza, a jeśli łazienka jest wąska albo ma wnękę pomiędzy dwiema ścianami natrysk z kratką odpływową w podłodze. Na okres kąpieli zasłaniamy owo miejsce zasłonką. Szafki do łazienki trzeba wybrać w należytych rozmiarach.