Zbliżają się wakacje i wielu z nas marzy o spędzeniu choćby kilku czy kilkunastu dni na wypoczynku w ciekawych, najlepiej egzotycznych krajach, gdzie będzie można nie tylko zrelaksować się, ale i smacznie zjeść, czy się zabawić. Wielu z nas planuje już od dłuższego czasu wyjazd za granicę, ale są również tacy, którzy nie zamierzają wyjeżdżać tylko spędzić miło urlop w kraju, wybierając się do atrakcyjnych, udostępniających rozmaite usługi miejsc. I tak niesłabnącym od pewnego już czasu zainteresowaniem cieszą się ośrodki SPA, gdzie goście mogą uprzyjemnić sobie chwile na masażach, udać się do sauny czy skorzystać chociażby z jacuzzi. Co przynosi nam tego typu wypoczynek?

Sauna

Autor: Wanda
Źródło: http://www.sxc.hu
Jacuzzi do niedawna kojarzyło się z zamożnością, obecnie jest rozwiązaniem na które może sobie pozwolić już dużo większa rzesza osób. Oczywiście ludzi mniej zamożni, korzystają z tego typu rozwiązania raz na pewien czas, chociażby we wspomnianych centrach SPA, ci bardziej zamożni z kolei mogą sobie nawet pozwolić na umieszczenie specjalnej wanny z hydromasażem (takie jak te – ) u siebie w domu. Koszt jej zainstalowania znacznie przekracza oczywiście koszt zwykłej wanny, ale czego nie robi się dla przyjemności. A jest ona bez wątpienia spora. Z dysz znajdujących się w wannie wypływa mocny strumień wody masujący rozmaite części ciała – idealne rozwiązanie, kiedy jesteśmy przemęczeni, osłabieni czy spięci.

Warto pamiętać, że hydromasaże dają nie tylko przyjemność, ale w licznych przypadkach wspomagają również leczenie – zwłaszcza jeśli chodzi o dolne partie kręgosłupa czy przeróżnego rodzaju kontuzje. Tak samo dobroczynne działanie na organizm mają sauny, które wzmacniają krążenie i pozytywnie wpływają na cerę. Dlatego też jacuzzi, jak również wspomniane sauny są głównym wyposażeniem nie tylko w centrach SPA, ale też różnego typu sanatoriach.

Domowe spa

Autor: thomaswanhoff
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne jest to, że z tego rodzaju „luksusu” możemy korzystać wówczas, gdy przyjdzie nam na to ochota, jako że tego typu usługi z każdym rokiem tanieją. Bardzo często też oferowane są w zespół z innymi usługami takich jak specjalistyczne masaże, solarium czy kosmetyczka. Gdy jesteśmy osłabieni czy spięci a do urlopu pozostaje nam jeszcze trochę poczekać, warto znaleźć wolny weekend i zrelaksować się w jacuzzi czy w saunie – będzie to sama przyjemność. Z ciekawą ofertą tego sprzętu można zapoznać się tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *