Każdy czasami dogłębnie sprząta swoje mieszkanie. Sprzątanie mieszkania jest dość prostą czynnością, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy to w sprzedaży dostępne są różnorakie środki przydatne do czyszczenia. Mają one przeróżną postać od pianek po proszki czy emulsje.

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu
Możemy je kupić praktycznie w każdym sklepie. Są one łatwe w użyciu a ich efektywność jest wystarczająca do zastosowań domowych. Mamy też znaleźć przeróżne popularne odświeżacze powietrza. No i oczywiście w mieszkaniu mamy zupełną dowolność jak i kiedy mają się odbywać porządki. Sprzątając w prywatnym mieszkaniu możemy być elastyczni.

Inaczej ma się ta kwestia z budynkami użyteczności publicznej, dla przykładu ratuszami, prokuratorami, muzeami, centrami handlowymi. Tu musimy pokonać dwa problemy. Pierwszym jest ciągła obecność petentów oraz osób pracujących w instytucji. Drugim również ważnym jest mała ilość czasu na sprzątanie gruntowne (zazwyczaj 2, 3 godziny) a zadanie musi być wykonane nienagannie, tak by pierwszej zmianie pozostawić już tylko zadbanie o bieżące utrzymanie czystości (np. uzupełnianie papieru toaletowego, chusteczek i ręczników papierowych, wkładów w odświeżaczach powietrza i posprzątanie ewentualnych pozostawionych w jadalni produktów takich jak: folia fajne strona tutaj śniadaniowa, papier i woreczki).

Wszelkie dogłębniejsze sprzątanie odbywa się w godzinach popołudniowych albo takimi metodami żeby nie przeszkodzić petentom. Kiedy już urząd jest opustoszały maszyna przystępuje do czyszczenia podłóg. Czyszczenie to odbywa się w inny sposób niż w domu. Wykonuje się je zwykle metodą ekstrakcyjną to znaczy za pomocą specjalistycznej machiny która to w początkowym etapie spryskuje podłogę środkiem mało się spieniającym wstępnie rozpuszczającym brud, potem dopiero ma miejsce pranie zasadnicze. W przypadku potrzeby zostaje ewentualne odplamianie.

Do sprzątanie na bieżąco z powodzeniem możemy zastosować także tak zwane parownice czyli maszyny które czyszczą wszelkie nawierzchnie przy pomocy pary wodnej podawanej pod wysokim ciśnieniem. Obie powyższe metody posiadają tę zaletę że nie potrzeba po wykonaniu powyższych zabiegów dodatkowo okurzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *