Jeżeli pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do wniosku, że najlepiej ma się branża IT i część przemysłu, a w zasadzie jego gałęzie związane z automatyką.

Automatyka – od wielu lat jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na politechnikach. Absolwenci tego kierunku zazwyczaj nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Warto oczywiście już w trakcie studiów porozglądać się za możliwością rozpoczęcia pracy. Mnóstwo przemysłowych zakładów daje studentom możliwość zrobienia praktyk. To świetne rozwiązanie.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze inne dane na przedstawiany wątek, odkryj ponadto (https://fast-wladyslawow.pl/przewozy-wielkopolska/) inne nasze serwisy na zbliżony temat – one także są ciekawe.

Student w trakcie tych zajęć może zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Naturalnie da się poznać te systemy bez praktyk, ale o wiele lepiej zdobywać wiedzę w prawdziwych zakładach. Ciekawe rozwiązanie: zobacz.

Uczelnia czy firma?

A po studiach? No cóż, można wybrać dwie drogi. Pierwsza z nich to kariera na politechnice. Absolwent może otrzymać stanowisko na uczelni, pracować nad postępem swojej dyscypliny, wprowadzać nowe rozwiązania, które wymyśla itp.

Jeśli uważasz, że podane informacje są wartościowe, to odsyłam tam – w tamtym miejscu także są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Druga możliwość to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeśli podczas studiów nie zaleźliśmy sobie miejsca pracy, można bez kłopotu poszukać ofert w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, przykładowo praca w automatyce – „. Z pewnością otrzymamy sporo wyników. Oczywiście, jest to wymagająca praca. Wymaga mnóstwa wiedzy, a zatrudniani są najchętniej automatycy z doświadczeniem. Tak jak tutaj: bloki sterujące pomp.

To kolejny powód dla którego trzeba już w czasie studiów pracować w różnego typu zakładach. Doświadczenia, umiejętności uzyskanych w trakcie pracy nie zastąpi nic. Studia dają świetną podstawę, lecz doświadczenie trzeba zdobyć na własną rękę. Każdy pracodawca łaskawszym okiem będzie spoglądał na kandydata, który ma w CV coś więcej poza skończeniem studiów. Nawet gdy studia ukończył z najlepszymi ocenami.

Powinno się odpowiednio sterować swoją karierą. Zanim zdecydujemy się na studiowanie automatyki, warto poczytać na ten temat, można porozglądać się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Kiedy decydujemy się na tak trudne i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.
Źródło: www.e-automatyka.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *