Fotografia pradziadka

Kategorie Ciekawostki
Mój pradziadek Władysław na zdjęciach sprzed wieku ubrany jest w galowy strój: w surdut, nienaganną śnieżno-białą koszulę, granatową kamizelkę, w której kieszeni tkwi zegarek zwany „cebulą”. Nie spotkałem pradziadka osobiście. Zmarł w przededniu wybuchu Drugiej Wojny, nie miałem zatem takowej możliwości. Domyślać się mogę najwyżej co sobie myślał pozując do tej fotografii.

adidas prezentuje nowe ClimaCool® Seduction

Autor: adidas
Źródło: adidas
Prawdopodobnie potraktował fotografię jak ekspresowy obraz olejny. Zapewne zrobił to myśląc o wnukach a nawet o prawnukach. Jeśli tak, myślał wówczas o mnie. Mogę tak sądzić ze względu na jego odświętny strój. Mój dziadek prawdopodobnie miał zaledwie to jedno odświętne ubranie.

Czy masz ochotę poznać opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://btune.pl/), a na pewno odnajdziesz tego typu dane, które okażą się bardzo przydatne.

Był woźnicą u któregoś z bielskich fabrykantów, więc nie był bardzo zamożnym człowiekiem. Wprawdzie szczęśliwcem (ponieważ miał stałą posadę) co nie zawsze było rzeczą oczywistą na przełomie wieków w Galicji, jednym z najbiedniejszych obszarów Cesarstwa Habsburgów. Piętnaście lat później w dwu odsłonach wielka wojna zmieniała świat.

Czasami staram sobie wyobrazić jakże dziś mogłaby wyglądać taka fotografia dla potomków. Jeśli ktoś wpadłby na taki pomysł, prawdopodobnie żyjący w obecnych czasach mężczyzna na takiej fotografii nie byłby strojny w garnitur, stawiałbym bardziej na prostą bluzę męską. Do tego z pewnością granatowe dżinsy. Możliwe że nie było by to również profesjonalne studio fotografa tylko jakiś bardzo ważny wyjazd rodzinny np. do Krakwa.

Z przodu tata w bardzo męskiej bluzie rozpinanej w moro. Najstarszy z trójki synów zgodnie ze stylem deskorolkarzy ubrany mógłby być w bluzy z kapturami męskie a najmłodszy trzynastolatek w stylowe bluzy (sprawdź tutaj) męskie rozpinane, bowiem tęskni już do dorosłości. Mama ubrana w letnią sukienkę zatrzymana w kadrze wiesza na krześle bluzę kangurkę najmłodszego. Gdzieś tam w dali na drugim planie starszy człowiek odziany w nowy model męskiej bluzy rozpinanej dokarmia gołębie. Nie wiem czy memu pradziadowi podobała by się współczesna moda, na pewno mógłby być lekko zdziwiony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *