Szkło to elegancja, a także piękno. Daje dużo pomysłów w każdym mieszkaniu, niezależnie od wielkości. Nie tnie przestrzeni i subtelnie wydziela. Podłogi, drzwi, balustrady, ale również szklane panele – jak wykorzystać szklane elementy?

Piękne drzwi

Łazienka, szkło białe lakierowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Wybierając drzwi wewnętrzne, powinniśmy zdecydować między skrzydłowymi a przesuwnymi. Modne dzisiaj są drzwi szklane (przykład) w postaci przesuwanych paneli. Ułatwiają podział wnętrz, wygospodarowanie kolejnego pokoju, jednak także służą jako dekoracja. Różne odcienie i kształty mogą pozwolić zamówić drzwi do stylu mieszkania: niebieskie, półprzezroczyste szkło, mleczne z kwiatowymi szlaczkami albo całe obrazy na szkle. Świetnie łączą się z nowoczesnym domem, pełnym designerskich mebli albo z minimalistycznym miejskim wnętrzem.

Szklane barierkiSchody w domu to kolejne pole do popisu dla maniaków aranżacji. Można je zaprojektować używając ciekawych szczegółów. Przykładowo balustrady szklane stosowane są we współczesnym budownictwie. Będą pasować do nowoczesnego domu. Z salonu schody mają być ozdobą, jednak nie warto przesadzać. Opcji jest wiele, dlatego że szkło łączy się z drewnem i metalem tak samo sprawnie. Dobrze też rozważyć balustrady z luksfer, bo dają ciekawy efekt.

Glazura kontra szkło

szkło ornamentowe

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Ostatnio ciekawym pomysłem są szklane tafle wykorzystywane w łazienkach, a także kuchniach. Są błyszczące, matowe i kolorowe, a mogą też układać się w dowolne zdjęcia. Miłośnicy nietypowych rozwiązań wypełniają w kuchni lukę między blatem a szafkami dokładnie takimi szklanymi taflami. Teraz da się „wyhodować” sobie tulipany dokładnie przy kuchence albo wzbogacić się widok na Paryż. W łazienkach kolorowe panele są najlepszą konkurencją dla ceramicznych płytek, które są dzisiaj pewnym standardem.

Szklane podłogi

Szkło daje naprawdę więcej, więc upodobali je sobie najlepsi designerzy. Podłogi ze szkła popularne są w użytkowych budynkach, w eleganckich biurach, a powoli także pojawiają się w mieszkaniach. Można stosować je w łazienkach, zwłaszcza na podniesieniach, ale matowe tafle ładnie komponują się też z dębowym parkietem w salonie. szklane – czytaj w serwisie – albo (informacje)

Źródło: szybka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *