Dobrze oświetlona impreza to podstawa

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe
Wielu ludzi wydaje sobie sprawę z tego, iż niesamowicie istotną rolę w czasie koncertu oraz różnego typu wystąpień na scenie odgrywa światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą dobrze pokazani, jak oraz także zależy od tego także to, czy widzowie będą ciągle przyciągani na tą stronę, czy będą umykali wzrokiem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład zbyt mocne i okaże się, iż nie są w stanie spoglądać na scenę.

Takie oświetlenie jest bardzo ważneJeśli zastanowimy się nad tym, jak dużo żarówek, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to bez wątpienia będziemy pełni podziwu dla ludzi, którzy się tym zajmują. Zwłaszcza iż trzeba bardzo dokładnie rozłożyć każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co musi oświetlać. Dodatkowo jeszcze trzeba tutaj zaznaczyć, że taka scenografia eventowa i nagłośnienie koncertów, często w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W właściwej chwili na właściwą jednostkę musi paść dany kolor światła, tak żeby podkreślić spokój konkretnej sceny, albo udowodnić jak straszne jest to, co aktorzy przedstawiają w tej chwili. Kiedy oświetlenie nie zadziała, albo pojawi się z opóźnieniem, to może się okazać, że umknie cały ten nieprawdopodobny efekt.

koncert

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com

Kolorowe światła to podstawaKiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samodzielną muzyką, która jest przekazywana, ale również i całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak zjawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a kolejnym razem lecą po tłumie.

Oświetlenie koncertowe musi być na obracanych lampy, tak żeby od czasu do czasu nie świeciło cały czas w to samo miejsce, ponieważ wtenczas nie będzie oferowało takiego niesamowitego wrażenia.
Dodatkowo także trzeba tutaj wiedzieć, iż takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej czujności operatorów, tak żeby w właściwej chwili się zjawiało i by w właściwej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Z pewnością trzeba powiedzieć, że odpowiedzialność za oświetlenie jest niesamowicie spora, bo bardzo dużo od niego zależy. Szczególnie jeżeli za jego pomocą pragniemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co pragną nam powiedzieć muzycy albo artyści. Jakby nie było, z pewnością należy tutaj myśleć o tym, w jaki sposób możemy jeszcze to oświetlenie ulepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *