Pomysł na podarunek dla chłopczyka i dziewczynki – bicykl

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Większa część osób aktualnie umie jeździć na rowerze i taki pojazd posiada. Od długiego czasu utrzymuje się bowiem swoisty zwyczaj, według którego uczy się najmłodszych jazdy na rowerze. Tej umiejętności natomiast nie da się zapomnieć, także po wielu latach. Sztuki tej można uczyć już kilkuletnie pociechy, dając im rzecz jasna z początku modele dla nich przeznaczone, na przykład z dodatkowymi kołami.

rower

Autor: Medano
Źródło: Medano
W ostatnim czasie można zauważyć tendencję do kupowania przez opiekunów dzieci specyficznych rowerów dla dzieci, które pozbawione są pedałów. Poruszanie się na tego rodzaju rowerze polega w zasadzie na biegu po ziemi i równoczesnym kierowaniu kierownicą. Tego rodzaju pomysł z pewnością posiada sporo zalet i rowerki dziecięce tego rodzaju będą coraz częściej spotykane. Ogólnie jednak nadal przodują tradycyjne rowery poruszane za pomocą kręcenia pedałami.

Większa liczba kółek

rower

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście w początkowych latach życia pociecha nie umie jeszcze utrzymywać równowagi na poziomie dorosłego. A tego natomiast wymaga prawidłowe poruszanie się na standardowym rowerze. Nauka jazdy równie bywa trudna dla części najmłodszych. Z tego powodu niejednokrotnie są one oswajane z rowerem poprzez używanie rowerka trójkołowego, który jest neizwykle stabilny i nie może się przewrócić.

Kliknij, w tym serwisie jest bez wątpienia ta witryna, która na pewno Cię bardzo zainteresuje! Przeczytasz tam bardzo dużo ciekawych informacji.

Później można przerzucić się na pojazd standardowy, do którego można dokręcić dodatkowe, małe kółka. W ten sposób utrzytmywanie równowagi jest łatwiejsze. Ponadto rowery dla najmłodszych dzieci zazwyczaj w możliwość popychania ich z użyciem specjalnego kija przez opiekuna, co ułatwia dziecku korzystanie w roweru (czytaj więcej).

Przydatne elementy

Poza samym rowerem istnieje jeszcze sporo akcesoriów, jakie bywają przydatne małemu dziecku w trakcie jazdy na rowerze. Są to między innymi wymienione już uprzednio dodatkowe doczepiane kółka, z których jednak później się rezygnuje. Ogromnie ważnym dodatkiem jest kask. Dorośli ludzie często rezygnują z jego noszenia, ale dziecku należy taki kask na początku nabyć. Umożliwi on zapewnienie odpowiedniej ochrony głowy dziecka przed ewentualnymi uszkodzeniami. Należy bowiem pamiętać, że małe dziecko ma dużo większe szanse na przewrócenie się na rowerze niż ludzie dorośli. Z tego powodu kask jest w tym czasie jak najbardziej przydatnym zakupem – inne pomysłowe zabawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *