Nie zastanawiaj się i zamień morze na góry

Kategorie Na świecie
Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Owszem, można zdecydować się na zwiedzanie obcych państw, ale przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – namawiamy do pozostania w kraju. Sposobność ku temu zapewnia nam idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. W obecnej chwili, autostrady doprowadzą nas do wszelakich miejsc w kraju. Bez przerwy budowane nowe odcinki gwarantują nam możliwość komfortowych podróży.

Do odwiedzin polskich terenów zachęcić nas także mogą niewygórowane ceny. Polska mimo wszystko cały czas wypada konkurencyjnie na tle Europy Zachodniej.

góry w Polsce

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o przyzwyczajeniach, koczowaniu od 6 rano by zająć wolne miejsce na plaży i zdecydować się na piękne polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry są piękne, lecz jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba. Zapierające dech w piersiach widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, cudowny klimat, ale także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą gwarantują rodowici górale, to recepta na udany wypoczynek.

Niesamowite wrażenie sprawia na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest upalnie i świeci słońce. Rwące strumyki zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca trawa by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą.
polskie góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzając różne zakątki Polski zazwyczaj mamy ochotę by skosztować czegoś nowego, a domowe obiadki zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.

Będzie nam miło, jeśli przeznaczył kilka bezcennych minut i przeglądnął następny tekst na podobny temat. Pod widniejącym linkiem czeka na Ciebie ciekawy news.

Proponujemy więc by już dziś zainicjować poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu.

Jeżeli znajdujące się tutaj wiadomości są według Ciebie niebanalne, kliknij ten link, gdyż w danym serwisie też przeczytasz coś interesującego!

Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *