Drewno to niewątpliwie najbardziej popularne na świecie tworzywo naturalne. Jedną z jego najistotniejszych zalet jest uniwersalność, może być bowiem używane do różnego rodzaju wnętrz i zestawiane z różnymi stylami pomieszczenia i w każdym przypadku pasuje. Tak jest również w przypadku podłóg z drewna. Naturalne parkiety z drewna w domu czy mieszkaniu są pewnego rodzaju znakiem wysokiej pozycji. Często więc decydują się na nie ludzie zamożniejsi. Nie jest tak jednak w każdym przypadku.

pies leżący na parkiecie z drewna

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się bowiem, że ludzie nie tak zamożni przez długi czas odkładają pieniądze na zakup drewnianej podłogi. Jest to bowiem zakup na lata. Właściwie wykonana podłoga drewniana może służyć przez bardzo długi czas. Często przykładowo zdarza się, że wraz z lokalami podłoga jesionowa (wspomniana podłoga jesionowa tutaj) w bardzo dobrej kondycji przekazywana jest kolejnym członkom rodziny.

Podłoga na zamówienie

Aktualnie funkcjonuje duża liczba przedsiębiorstw, zajmujących się montowaniem podłóg z drewna na życzenie klienta. Oferowane są przez nich rozmaite formy, takie jak przykładowo parkiet czy deska podłogowa. Parkiet naturalny szczególnie kojarzony jest z bogactwem, szczególnie jeżeli jest to drewno wytrzymałe i dobrej jakości. Tak więc parkiet dębowy może stanowić symbol bogactwa. Przy zamawianiu wyprodukowania podłogi trzeba sporządzić i podpisać odpowiednią umowę. Ważne, by były w niej zawarte wszystkie szczegóły zarówno podłogi, jak i jej montażu. Podłogi z drewna stanowią bowiem produkt kosztowny, dlatego ważne jest, by każdy szczegół był skrupulatnie omówiony. Przy oglądaniu gotowej podłogi powinno się zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, na przykład na to, czy elementy mocujące nie są zanadto widoczne.

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

Pielęgnacja

Naturalne drewno w każdej odmianie potrzebuje starannej pielęgnacji. Dotyczy to także podłóg drewnianych. Niezalecane jest przykłądowo mycie takich podłóg zupełnie „na mokro”, polecane jest raczej czyszczenie ich wilgotną ściereczką. Zbyt duży poziom wilgoci prowadzi do wypaczania drewna, zupełnie zmieniając formę podłogi. Ponadto trzeba pamiętać, by nogi mebli wyposażyć w filcowe podkładki, które nie będą rysować drewna. Parkiety hajnówka (producent parkietu z Hajnówki ceny) należy systematycznie konserwować za pomocą specjalnych środków chemicznych. Niezbędne jest również używanie wycieraczek przy wejściu dla zminimalizowania negatywnego wpływu piasku na podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *