Ubrania komunijne. Maj to dla wszystkich drugoklasistów wyjątkowy czas

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Początek maja to dla praktycznie wszystkich dzieci w drugich klasach wyjątkowy okres, gdyż właśnie wtedy ma miejsce najważniejsza uroczystość w ich krótkim życiu, czyli przyjęcie pierwszej komunii. Okres przygotowań do niej trwa praktycznie od początku drugiej klasy. Zależnie od katechety, który ma z drugoklasistami lekcje religii do opanowania i zdania jest określony przedział materiału, ale przeważnie jest on tak dobrany, że chyba żaden uczeń nie powinien mieć z tym większego problemu.

sukienka komunijna

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Przed samą komunią świętą drugoklasiści muszą się jeszcze nauczyć jak się spowiadać, przychodzą na kilka prób i w tak naprawdę są gotowe na nadejście tego wyjątkowego dnia.

Ale w czasie przygotowania do komunii swojego dziecka sporo pracy mają również rodzice. Ośmiolatek musi wszystkiego się nauczyć, co jest wymagane przez księdza, za to zajęciem opiekunów jest zorganizowanie dziecku przyjęcia rodzinnego. Ostatni czas pokazuje, że samo podejście do komunii w wielu środowiskach zmieniło się ogromnie.

Do niedawna jeszcze praktykowane były skromne ubiory a później obiad z rodziną.

Sprawdź ten link! To bez wątpliwości ta strona (www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/), znajdziesz tam wiele przydatnych informacji! Zobaczysz, z pewnością się nie zawiedziesz.

Lecz dla wielu rodziców komunia ich dziecka stała się pretekstem do zaprezentowania swojego statusu finansowego. Wystawne przyjęcia w najlepszych restauracjach, najdroższe prezenty to zupełne zaprzeczenie idei jaką niesie ten dzień. Na szczęście jednak w wielu parafiach ten problem został dostrzeżony, i w takim przedziale, w jakim są na to możliwości, księża zaczynają się starać zmniejszyć zapędy dorosłych (czytaj więcej).

sukienka komunijna

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze ustalają oni jasne zasady co do strojów komunijnych. Jeśli mówimy o chłopcach, to raczej nie ma z tym kłopotów, ponieważ z reguły będą oni ubrani w białe alby lub garnitury, a w tym przypadku trudno o jakieś większe ekstrawagancje. Całkowicie odmiennie wygląda sytuacja jeśli chodzi o dziewczynki. Zdarzały się sytuacje, że suknie komunijne niejednego dziecka były znacznie droższe niż niejedna ślubna suknia.

Dochodził do tego fryzjer, kosmetyczka i trochę biżuterii i taka komunia stawała się naprawdę wystawna, co zupełnie zaprzeczało idei jaką ma mieć ten dzień.

Czy uważasz, że umieszczone tutaj dane są interesujące? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (http://ipschool.pl/en/szkola-podstawowa), a znajdziesz tam nie mniej ważne fakty, które zwrócą Twą uwagę.

Gdy dzieci mają dokładnie takie same ubiory, to kłopot z tym jest znacznie mniejszy, nie ma wtedy niepotrzebnego porównywania, kto będzie miał bardziej kosztowną komunijną sukienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *