Wybór rękawic bramkarskich

Kategorie Ciekawostki
Do podstawowego sprzętu każdego bramkarza zalicza się porządne bramkarskie rękawice. Rozróżnić można dwa podstawowe typy takich rękawic, czyli treningowe i meczowe, ale wielu bramkarzy używa ich zamiennie, w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Dobór rękawic bramkarskich jest dla bramkarza bardzo ważny, ponieważ będzie od tego zależeć nie tylko sprawna i dobra gra, lecz również ochrona przed urazami.

białe rękawice piłkarskie

Autor: Aidan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawodowi bramkarze muszą niekiedy bronić bardzo silne strzały, i bez odpowiedniego zabezpieczenia szybko mogliby nabawić się kontuzji. Markowe, porządne rękawice – skalnik.pl/akcesoria-rekawiczki.html – znacznie mogą to ryzyko ograniczyć, dlatego też w pewnej chwili nie powinno się oszczędzać na tym sprzęcie.

Typowe rękawice bramkarskie są zbudowane z kilku elementów. Pierwszym a przy tym niezwykle istotnym elementem tego wyposażenia jest pasek. W dobrych rękawicach pasek jest wykonany z elastycznych bandaży i paska owijanego wokół ręki. Konstrukcja tego typu zapewnia dobry chwyt piłki, a jednocześnie chroni przed kontuzjami. Część chwytna, nazywana także pianką jest odpowiedzialna za wyłapywanie lecącej piłki. Wytwórcy stosują różne wersje pianek. W tanich modelach mogą to być wypełnienia kauczukowo-lateksowe albo nawet guma i materiał, a w droższych przeważnie występuje latekst o zróżnicowanej gęstości i proporcjach. Jeszcze jednym elementem jest część zewnętrzna rękawic, z reguły wykonana z miękkich pianek, na niej są najczęściej wydrukowane firmowe znaki i informacje o producencie.

Każda firma wyposaża swoje rękawice w uzupełniające technologie, poprawiające ich bezpieczeństwo i możliwości. Mogą to na przykład być układy zapobiegające wyłamaniom, zaawansowane układy wentylacji czy też wkładki polepszającepiąstkowanie i wybijanie piłek. Wybierając rękawice bezwzględnie je trzeba przymierzyć, bowiem może się okazać, że rękawice bramkarskie Nike na jednego bramkarza będą pasować idealnie, a ktoś inny nie do końca będzie się w nich odpowiednio czuł. Zakup bramkarskich rękawic dobrego producenta to pewność tego, że długo one posłużą, a co najbardziej istotne, każdy bramkarz będzie w nich bezpiecznie mógł bronić swojej bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *