Jak podatnik jest w stanie pomóc wartościowym fundacjom?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Bardzo szanuję te fundacje, które faktycznie pomagają potrzebującym. Szczególnie dzieciakom oraz takim osobom, które zasadniczo bez pomocy osób trzecich nie poradzą sobie. Np. słynna aktorka – a mianowicie Anna Dymna, to osoba, która z pewnością prowadzi fundację z dobroci własnego serca.

Czyli masz możliwość drogi internauto wspomóc prowadzoną przez nią fundację: definitywnie bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Naturalnie nie mówię, że jedyną alternatywą jest fundacja fundacja zbierająca ubrania Dymnej, jednakże na pewno ten wybór jest niemal na wagę złota. Wcale nie przesadzam!

Czyli kiedy będziesz planować wreszcie rozliczyć pit przez internet 2013, najzwyczajniej powinieneś wybrać tę fundację, która podpasowała dla Ciebie. Bo wiadomo – jeden chce wspomóc polskie lasy, inny zwierzaki, a jeszcze ktoś inny dzieci. Wychodzę z założenia, iż trzeba pomagać, i tak naprawdę nie jest istotne komu pomagamy. Tzn. to jest naturalnie istotne, lecz mylą się te osoby, które np. wychodzą z tego założenia, że pomoc przykładowo psom nie ma sensu, bo to człowiek jest najistotniejszy. Myślę, iż trzeba niejako naszą pomoc dystrybuować bardziej równomiernie. Namawiam w związku z tym do spierania maluchów.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba także przypomnieć, iż bardzo często popełniamy taki błąd, że dajemy 1% swojego podatku tym organizacjom, które w sumie miewają bardzo duże kłopoty z przykładowo solidnym rozliczaniem wszelkich dotacji oraz wydatków. Potem tego typu organizacje są tak jakby na cenzurowanym – a więc nawet jeśli podarujemy im własny 1%, tak czy siak forsa nie dojdzie do nich. W Sieci jest przydatna lista, która pokazuje to, które fundacje są OK. A przecież warto postarać się o to, aby 1% podatku lista organizacji była bardzo dobrze nam znana – nie chcielibyśmy popełnić tego błędu, który będziemy mieli możliwość poprawić dopiero za rok. Poczytajcie w tym miejscu – aktualności.

Warto również zwrócić uwagę, że niejako dzięki popularyzacji akcji 1%, programy komputerowe są najzupełniej darmowe. Naturalnie nie każde, lecz należy mieć na uwadze, iż bardzo często to jest tak, że program jest za friko, a po prostu zarabia nieco, ponieważ współpracuje z jedną z fundacji. Sam używam program do rozliczania pit – właśnie bezpłatny. Nie narzekam. Wszystko jest w porządku. Mam ogromną nadzieję, że po zaznajomieniu się z moim tekstem choć jedna osoba odnajdzie w Internecie taką organizację, która jest godna zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *