Dom jest świetnym polem do popisu dla różnego rodzaju twórców dekoracji. Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba ludzi mających talent manualny zajmuje się tworzeniem tego rodzaju dekoracji. Niektórzy robią to jedynie dla siebie i przykładowo jako prezent dla przyjaciół, pozostali zaczynają sprzedawać. Na tego rodzaju elementy jest duży zbyt, zwłaszcza jeśli są tworzone z pomysłem.

Dekoracje domu to pojęcia obejmujące akcesoria właściwie do każdego wnętrza. Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, zarówno pochodzenia naturalnego, na przykład suszonych roślin, jak i sztucznych. Przykładem ”drugiego życia” naturalnych elementów są zyskujące coraz większą popularność stroiki świąteczne w formie choinki wykonane z pomalowanych na rozmaite kolory szyszek.

Autor: Franc Gardiner

Dekoracje do kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie używa się sporej liczby rozmaitych przedmiotów. W zasadzie każdy z tych niezbędnych w codziennym życiu przedmiotów może mieć charakter dekoracyjny. Na przykład wieszak na kubki i szklanki wykonany z eleganckiego białego drutu tworzącego oryginalne wzory może być niezwykle dekoracyjny. Analogicznie rzecz wygląda z zastawą stołową. Dodatkowe części wyposażenia takie jak na przykład oryginalna cukiernica pozwolą na podejmowanie gości w prawdziwie elegancki sposób. Sporą popularnością cieszą się zestawy stylizowane na wyroby z minionej epoki, składające się na przykład z solniczki i pieprzniczki wykonanych z metalu czy dzbanki w archaicznych kształtach. Ciągle modna jest również porcelana i wszelkie porcelanowe wyroby ().

Ozdoby okienne

Szczególnym miejscem w kwestii dekoracji jest okno. Dekoracje okien bywają prawdziwymi dziełami sztuki. Można je wykonać faktycznie niewielkim kosztem, najbardziej istotny jest świeży pomysł. DYWAN – czytaj resztę pod adresem

Z użyciem różnobarwnych firanek i zasłon można uzyskać bardzo efektowne zestawienia barw i stylów. Należy pamiętać o tym, by dobierać elementy okienne dopasowane do stylu i charakteru pomieszczenia. Do chętnie wykorzystywanych ozdób okiennych należą także rośliny doniczkowe. W ostatnim czasie niezwykle modne są storczyki, których bogactwo barw potrafi ożywić każde wnętrze. Na tak ozdobione okno miło patrzy się zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *