Moda na minimalistyczne budownictwo i aranżację wnętrz jest wciąż na topie. Olbrzymim powodzeniem cieszy się również pochodzący od minimalizmu styl skandynawski, który pięknie łączy prostotę z przytulnością, którą warto zachować w aranżacji domu lub mieszkania. W czym tkwi sekret aranżacji minimalistycznych? Dlaczego tak bardzo zawróciły w głowach tak wielu stylistom i architektom?

salon

Autor: Home&Home
Źródło: Home&Home

Minimalizm i prostota to ponadczasowe wartości, które nigdy się nie zestarzeją. Dawno temu pojęli to styliści i architekci. Dzieła popularnych twórców tworzących projekty na zasadach minimalizmu, niezmiennie cieszą się uznaniem i popularnością, a ich dzieła wciąż kupowane są za olbrzymie pieniądze.

Styl minimalistyczny pozbawiony jest zbędnych dodatków i dekoracji. Aranżacja ma być prosta, jasna i klarowna. W tak urządzonym wnętrzu nie ma rzeczy, które rozpraszają myśli, gdyż króluje w nich niczym nie zmącona równowaga i porządek. Mieszkańcy Skandynawii umiłowali i porządek. Jeśli nawet w ich mieszkaniach znajdują się dodatki, zapewne mają one praktyczne uzasadnienie. Wystarczy odwiedzić IKEĘ – prawie wszyscy kochają ergonomiczne i sprytne produkty wyposażenia wnętrz z tej sieci.

Minimalizm i fototapety

Podczas urządzania wnętrz minimalistycznych bardzo istotny jest wybór i zestawienie ze sobą właściwych gatunków materiałów.

Jeśli niniejszy artykuł okazał się dla Ciebie godny zainteresowania, to sprawdź także ten udostępniony tu (https://dekorianhome.pl/zywice-epoksydowe) tutaj materiał – on również okaże się warty uwagi.

W białym wnętrzu z wielkimi oknami, przez które wpada mnóstwo światła słonecznego trzeba zatroszczyć się o przyjemne w odbiorze wykończenie podłóg – np. drewnem w ciepłym kolorze. Meble powinny być proste, kubiczne, bez zbędnych zdobników. Poszukując mebli tapicerowanych i wypoczynkowych warto postawić na komfortowe, miłe w dotyku, wykończone naturalnym materiałem proste narożniki i sofy. Dla podkreślenia domowego nastroju dodajmy mięciutkie dywaniki. Jakiego typu dekoracje warto zastosować? Jeżeli nie lubisz ścian w innym kolorze niż biały, zdjęć i obrazków w ramkach może warto zamówić fototapety?

Doskonale spiszą się tu fototapety czarno białe (kliknij ->), na całą ścianę dywan akryl jej fragment. Niesłabnącą popularnością pośród grafik czarno-białych cieszą się np. zdestaturowane widoki, np.: na miasto , abstrakcyjne kompozycje, czy też mosty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *