Co kupujemy dla rosnącego dziecka?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Małe dziecko w mieszkaniu wymaga sporo przygotowań. Wydzielamy maluchowi pokój, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, ale na tym nie koniec. Należy zapamiętać, że nasza pociecha rośnie i kilka dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za pewien czas zakupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Plusy krzesełka do karmienia

Naturalnie z początku, kiedy karmimy malucha piersią albo butelką nie trzeba go kupować, ponieważ tylko będzie zbierać kurz i zawadzać. Jednak w chwili, kiedy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać też inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka sporo upraszcza. Przede wszystkim, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Oczywiście musimy wybrać stabilne krzesełko dobrej klasy, najlepiej polecone przez kogoś. Istotne, by miało wygodne siedzisko i dodatkowo szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia (www) to również komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi niedaleko nas, przy stole, ale ponieważ ma swój mały blat nie trzeba się bać, że ściągnie ze stołu serwetę czy zastawę. Dodatkowo, blat i inne części krzesełka są łatwe do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie grozi.

Dobre zabawki dla dzieci

Kolejna sprawa to zabawki. Również muszą być dostosowane do wieku i etapu rozwojowego naszego dziecka. Wiadomo, że skomplikowanych zabawek z maleńkimi częściami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się gusta. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Oczywiście nie ma reguły. Nie wolno ograniczać naszego malucha. Jeśli nasza mała, śliczna córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się zabawkowego wielkiego terenowego auta – kupmy jej go. Zdecydowanie coś w tym właśnie samochodzie ją interesuje. Tak samo jest z chłopcami . Kiedy mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto oponować. Chcemy chyba, aby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie wolno zapomnieć, że najbardziej istotne w zabawkach jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci od którego roku życia są przeznaczone, gdzie zostały zrobione i czy są z nieszkodliwych komponentów. Odpowiednie zabawki z pewnością mają certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *