Z urodzinami najbliższej osoby bywa nierzadko jeden istotny problem – co właściwie jej kupić? Dobór dobrego prezentu dla konsumentów w wszelkiej płci i wieku nie zdaje się być najczęściej kwestią banalną.

Najpewniej przy rozmyślaniu o prezencie zawsze przeprowadzić początkową selekcje najbardziej istotnych sprzętów, jakie dobrze nabyć w pierwszej kolejności. Należy tu zadać sobie pytanie, co do tego czego dokładnie się poszukuje dla bliskiej osoby i ile lat ma solenizant. Trzeba, aby taki na przykład prezent na urodziny nie był czymś banalnym, wykraczał poza zwyczajowe książki oraz płyty muzyczne. Dużo w takiego rodzaju sytuacjach zależy tu jednak od personalnych potrzeb,jak również od nawyków obdarowywanego oraz tego co właściwie ceni. Nie ma bowiem nic gorszego niż niefortunny prezent. Oryginalność więc tak, jak najbardziej, ale jedynie z dużym wyczuciem.

Nadzwyczajne prezenty nie muszą być kompletnie obecnie zanadto kosztowne. Za oryginalnością nie zawsze musi iść w parze zawrotna cena produktu, dlatego dobrze odpowiednio rozeznać rynek zanim ktoś zdecyduje się szafować sądami na ten temat. Da się je zakupić po ogromnie przyciągających cenach na przykład w Internecie czy w specjalnych sklepach. Dużo autentycznych prezentów jest robionych ręcznie czy chociażby na specjalistyczne zamówienie. Asortyment jest przy tym na tyle szeroki, że niewątpliwie każda osoba odnajdzie tutaj coś świetnego na prezent na urodziny.

balon nad ziemią

Autor: Graeme Churchard
Źródło: http://www.flickr.com

Problem „co kupić” zwiększa się wprost proporcjonalnie do wieku solenizanta. O ile prezenty dla osób młodych nie stanowią sporego wyzwania, o tyle te dla osób nieco starszych zdają się być prawdziwym koszmarem. Oczywiście, można zdecydować się na coś zwyczajnego i bezpiecznego, co może nie wywoła euforii, ale nie będzie też odebrane negatywnie. Lepiej jednak czasami odważyć się trochę i głębiej pomyśleć jaki prezent na 50 byłby optymalny. Rozwiązaniem może być czasem zakupienie czegoś co przypomni o młodości w łagodny sposób, po to aby nie doprowadzić solenizanta do rzewnych łez. Wyczucie i takt to tutaj podstawa, jaką każdy powinien się kierować przy tego typu nietuzinkowych prezentach. Wychodząc na wprost odmiennych oczekiwań klientów dużo sklepów stawia obecnie na rozmaitość marek oraz desingu wszelkich oferowanych przez nie produktów, z których niewątpliwie każda osoba będzie mogła wybrać rzecz idealna na dar. Należy pamiętać przy tym, że sam prezent nie musi mieć formy materialnej – dobry spektakl teatralny albo niezwyczajne przeżycie też stanowią wartość samą w sobie. Skok na bungee czy lot balonem umieją zapaść w pamięć o wiele silniej od zwykłych darów. Niekiedy to właśnie takie prezent na urodziny należałoby wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *