Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Kategorie Materiały dodatkowe
Każdy z nas rozumie, iż istnieje niesamowicie dużo głównych gatunków muzycznych oraz równocześnie także mnóstwo ich odmian, jednak zazwyczaj jest tak, że większość z nas ma swój ulubiony gatunek i przeważnie trzymamy się go tak zdecydowanie, iż nawet nie pragniemy zwracać czasu na inne gatunki. A przecież mimo przemijania lat oraz pojawiania się co chwilę to innych wykonawców okazuje się, że blues jest wciąż naprawdę popularny i choć z pewnością jego głos przemieniło się od tego pierwotnego, to jednak mnóstwo ludzi wciąż słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Ciągle się zmieniaTrzeba wyjaśnić, iż blues to przede wszystkim dźwięki gitary, jak oraz również harmonijka ustna. Jasne że te dźwięki się troszeczkę przemieniają, znacznie częściej są dodawane wersy hip hopu albo rocka, mimo wszystko ten główny typ praktycznie pozostaje taki sam. Warto zdać sobie sprawę, że te utwory przeważnie są przygnębiające oraz melancholijne, mówią o kontaktach damsko-męskich, ale również niejednokrotnie odwołują się do aktualnych sytuacji społecznych oraz politycznych.

Znanych jest wielu wykonawcówJasne że jak zazwyczaj to bywa zjawiają się ludzie, którzy nadali taki a nie inny rytm temu gatunkowi. Zaczęło się od śpiewów Afroamerykanów z południa USA, później w latach 30.

Poczekaj sekundę! Zaintrygował Cię wpis? Masz ochotę na kolejne kluczowe informacje (https://lemans.pl/dla-grup/)? To miłe. Wejdź w ten link i przekieruj się do strony z detalami na ten temat.

ważny był Pete Johnson, w latach 60. najbardziej znany stał się Alexis Korner. W Polsce jednym z najbardziej poznanych grup prezentujących blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, lub Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

U nas też są festiwale bluesaJeśli zastanawiamy się, lub w ogóle w Polsce taki gatunek jest lubiany, to bez wątpienia należy opowiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach tworzony festiwal Rawa Blues, na którym mogą się pokazać tak polscy, jak i zagraniczni twórcy. A to pokazuje, iż pomimo tylu lat istnienia, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, pojawiają się zupełnie to nowi twórcy, którzy pragną przyczynić się do jego nieśmiertelności, a o tym że im się to udaje może świadczyć fakt, że jest coraz więcej miłośników tego gatunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *