Nie wiesz, w jakim stylu umeblować swoje cztery kąty? W tym krótkim wpisie podpowiadamy, że rozsądnie jest wybrać klasyczne wzorce. Od razu podkreślamy, że tego rodzaju meble nie są najtańsze, bo najlepiej wybierać antyki. A te, jak wiadomo, wiele kosztują. Jest to dlatego wybór dla osób zamożniejszych, którzy pragną umeblować mieszkanie z dawnym gustem, olewając obecne mody, stawiające generalnie na funkcjonalność.

O ile znasz w okolicy dobre antykwariaty, udaj się do nich – czasem można znaleźć tam prawdziwe skarby. Powinieneś zakupić stylowe biblioteczki, gdyż lokum w stylu dawnym ma mieć mnóstwo książek. Prawda jest okropna, teraz mało kto czyta, a w domach zamożniejszych ludzi przeważa fascynacja dobrami materialnymi, a nie duchowością. Warto rozejrzeć się za uroczymi skrzyniami podróżnymi, które sprawdzą się jako schowek na różnorakie przedmioty.

Domowa biblioteka

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com

Trzeba mieć na uwadze, że mieszkanie w starym stylu ma być mocno przytulne. Wybierz zatem miękkie meble (meble od producenta Bellamy) z drewna i materiałów. Wiedz, że wszystko powinno być zaprojektowane w identycznym klimacie – jedynymi elementami, które mają prawo przypominać o współczesności, są różnorakie sprzęty AGD, takie jak TV czy pralka. Pokoje mają być oświetlone blaskiej o miłej kolorystyce, by zapewnić domowi przytulny charakter.

Jeśli posiadasz trochę wolnego czasu, możesz zmienić domowe sprzęty tak, by robiły wrażenie starych. Pecetowi kup w tym miejscu obudowę steampunkową, a na biurku postaw gramofon. Możesz także stworzyć zrobioną z ładnego drewna obudowę na TV. Sporo frapujących gadżetów stworzonych przez fanów epoki wiktoriańskiej poznasz w cyberprzestrzeni. Warto wydać trochę kasy na dodatki, które spowodują, że twoje mieszkanie (wyprzedaż mieszkań w Szczecinie) stanie się jedyne w swoim rodzaju. Poszukaj na aukcjach starych gramofonów, takie sprzęty to prawdziwy wehikuł czasu, transportujący rodzinę do barwnego 19. stulecia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *