Niszczenie dokumentów i recykling

Kategorie Poznaj
Regularnie produkujemy i przyjmujemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Uwieczniamy je nie tylko w powszechnie stosowany sposób – czyli na papierze, ale coraz częściej przy użyciu różnych nośników danych, takich jak płyt CD, DVD czy twardych dyskach naszych komputerów. Każdego dnia jesteśmy też odbiorcami różnych informacji – banki informują nas o stanach naszych kont bądź kart kredytowych, a przyjaciele i bliscy – kartki lub listy.

zniszczone dokumenty

Autor: Clarence Risher
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz miejmy na uwadze, iż niezależnie od formy w jakich występują, wspomniane nośniki są źródłem cennych danych o nas i naszej rodzinie. Znaczna część dostarczanych lub kierowanych do nas komunikatów jest bogata w poufne informacje, które w razie gdy dostana się w niepowołane ręce, mogą nam przysporzyć wielu problemów. Zobowiązanie bankowe z wykorzystaniem Twoich danych lub wykorzystanie danych podczas transakcji internetowych – to jedynie niektóre z niebezpieczeństw. Należy więc z rozwagą dopilnować tego, abyśmy nie byli świadkami nieprzyjemnych, stresujących wydarzeń, np. decydując się na niszczenie niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe trójmiasto dokumentów .

Nieistotne czy dane, których chcemy zlikwidować dotyczą naszej firmie czy też są to niespecjalne, osobiste, małe tajemnice, które wolelibyśmy zostawić dla siebie, do utylizacji dokumentów najlepiej będzie przystąpić w miejscu ich powstawania. Jest to najbardziej sensowne wyjście gwarantujące zupełną ochronę danych i wykluczające obawy, że strzeżone informacje dostaną się w niepowołane ręce. Możemy robić to przy wsparciu urządzeń do tego zaprojektowanych (niszczarki biurowe) czy też powierzyć to zadanie profesjonalistom. Duże firmy często korzystają z firm wyspecjalizowanych w tym temacie. W trakcie działań wszystkie dokumenty są nienagannie zabezpieczane i plombowane tak aby nikt nie mógł ich przejrzeć.

Decydując się na formę utylizacji ważne jest aby wybrać taką, która zapewni nam bezpieczeństwo, a także zadba o ekologię, czyli recykling górą! Zlikwidowane dokumenty można przeistoczyć w papier i karton, a nośniki pocięte mechanicznie na małe kawałki, można sprzedawać zasilając w ten sposób firmową kasę. Recykling to czysty zysk dla firmy, komfort i wygoda pracy ( więcej miejsca na regałach, biurkach), dbałość o środowisko naturalne i przekonanie, że żyjemy w zgodzie z naturą – sprawdź na .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *