Wiedzmy, że konie są fantastycznymi zwierzakami!

Kategorie Na świecie
W bardzo dużym błędzie są ludzie według to których konie są obecnie kompletnie zbędne. To znaczy nikt pewnie nie życzy im bardzo źle, lecz jeżeli konie nie są środkiem transportu, a na dodatek na roli również coraz rzadziej są niezbędne, to niejako w automatyczny sposób musimy myśleć, że teraz to konie niemal do niczego ciekawego się nie nadają. Beznadziejne myślenie, no taka jest prawda.

dzieci na koniach

Dobrze, iż jakby nie patrzeć większość ludzi wie, iż konie są fantastycznymi zwierzętami. Na przykład są pomocne przy rehabilitacji. Działa sporo fundacji, które pomagają potrzebującym, zabierając właśnie ich do stadniny. Swoją drogą, przydałoby się raz na jakiś czas wspierać takową działalność, bo pomoc jest tak jakby obowiązkiem. To znaczy nie ma musu, lecz gdyby nie ludzie dobrej woli, na przykład niepełnosprawne dzieci pewnie miałyby sporo gorsze życie. Doceńmy znaczenie fundacji, bo bez tego typu instytucji ten świat byłby o wiele gorszy.

A może konie są w stanie bardziej uszczęśliwić naszą pociechę? W sumie nauka jazdy konnej w żadnym razie nie jest bardzo ciężka . Jeśli dziecko uważa, że da radę, niemal rodzicielskim obowiązkiem jest zatem spełnienie takowej „zachcianki”. Jednak należy zwrócić dużo większą uwagę na kwestię bezpieczeństwa własnego dziecka w czasie nauki. Wyłącznie solidna szkółka zapewnia dobre traktowanie, 100% bezpieczeństwo. Zwracajmy właśnie na to sporo więcej uwagi, chociaż i tak nie przesadzajmy za bardzo. Przecież niebezpieczeństwo w czasie typowej jazdy konnej nie jest duże. A radocha będzie ogromna, odmienny scenariusz zdecydowanie nie wchodzi w rachubę. http://www.stajniaiskra.pl/art/42/nauka-jazdy-konnej.html

jazda konna

Źródło: flickr.com

Coraz popularniejsze są np. wakacje bądź ferie w stadninie. Może nasze dziecko pokocha konie i będzie częściej wsiadało na konia? To byłoby wspaniałe, bo nie może być wielką tajemnicą, że takie dzieci, dla których jakby nie patrzeć właśnie stadniny koni jest drugim domem, dużo lepiej się rozwijają. Tego typu zajęcie powoduje, iż dziecko jest jeszcze wspanialsze. A zresztą czyż posiadanie w życiu jakiejś pasji nie jest niezbędne do osiągnięcia szczęścia? No cóż, zwracajmy uwagę w takim razie na pragnienia swojego dziecka, jeżeli sądzi, że stadnina jest ciekawym miejscem, to z całą pewnością warto to sprawdzić. To naprawdę nie kosztuje wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *