Jakim sposobem bardzo dobrze przygotować się do zdania matury z matematyki?

Kategorie Ciekawostki
Trzy lata temu polscy maturzyści nareszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie matmę. Ciężko jednoznacznie rzec, że decyzja o ponownym wprowadzeniu owego przedmiotu miała dużo sensu, opinie są podzielone, ale prawda jest taka, iż uczeń, który chce uzyskać świadectwo dojrzewania nie powinien opuszczać matmy. Można się nieco buntować, lecz najbardziej istotne jest to, aby w żadnym razie nie myśleć, że nagle matematyka przestanie być obowiązkowym przedmiotem. Zwłaszcza, iż w końcu w wielu przypadkach ów przedmiot jest niezmiernie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze, ale zatem co należy zrobić, aby w odpowiedni sposób przygotować się do matury z matematyki? Cóż, na początku warto opanować całkowicie podstawy. Zatem nie jest powiedziane, że nawet zajrzenie do podręcznika z podstawówki bądź gimnazjum jest bezsensowne. Fakty są takie, iż ten uczeń, który chociażby nie ma pojęcia ile wynosi pole równoległoboku albo koła, w zasadzie nie powinien myśleć w optymistyczny sposób. Oczywiście pesymizm także nie jest wskazany – należy najzwyczajniej wziąć się za pracę! Inne interesujące sprawy: jak zrobić podział dysku?.

Ogólnie podstawy matmy nie są ciężkie – później są schody, lecz tak naprawdę nie ma żadnego kłopotu z tym, aby opanować ten przedmiot na tyle, aby zdać maturę z zadowalającym wynikiem. Znacznie więcej podobnych porad w tym temacie: W żadnym razie nie należy akceptować poglądów tych osób, które mawiają, że i tak nie damy rady. Bardzo dużo osób całkowicie nie kuma matmy, a jednakże potem dają sobie radę. Nigdy nie można się poddać na samym początku. Miejmy nadzieję, że bez większego problemu dasz sobie radę. Przecież matura z matematyki nie może być aż tak skomplikowana!

Należy także zwrócić uwagę, że ci słabsi, choć oczywiście niekoniecznie, nierzadko chadzają na korepetycje. Jeśli nauczyciel jest OK, to w sumie nie ma żadnego powodu do niepokoju. Jednakże jeśli nie jesteśmy jakoś zadowoleni z jakości korepetytora, trzeba porozglądać się za kimś innym. Choćby z tego powodu, że w sumie nie ma żadnego sensu ciągle chodzić na te zajęcia, które nie dają satysfakcjonujących efektów. Zatem trzeba postawić w tym momencie sprawę jasno: najwyższy czas na to, aby nareszcie przygotować się do matury z matematyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *