Drukarnia niejednokrotnie kojarzy się z epoką przemysłową, kiedy to maszyny drukujące były ogromnymi i hałaśliwymi urządzeniami, wytwarzającymi zazwyczaj czasopisma oraz książki. Nowoczesne urządzenia do drukowania nie są już tak wielkie i hałaśliwe, a większa część instytucji zajmuje się drukowaniem produktów reklamowych – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze drukarni nie musi być więc już tak sterylne jak w epoce gwałtownego rozwoju przemysłu.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale również wizytówka przedsiębiorstwa, do którego klienci będą często wracać. Wnętrze firmy może być też reklamą produktów jakie wykonuje firma, można więc do dekoracji wykorzystać materiały wytwarzane na miejscu – na przykład fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Nagie ściany są przeciwnikiem każdego wnętrza. Powinno się zadbać nie tylko o to, żeby na ścianach były elementy poligraficzne. Jeśli przedsiębiorstwo mieści się w budynku z cegły, można to wykorzystać nawiązując do epoki industrialnej. By to osiągnąć, można zostawić w pomieszczeniu fragmenty cegły, które są widoczne pod tynkiem. Tego rodzaju prosta dekoracja w zestawieniu z fototapetą na tej samej ścianie może dać dobre rezultaty.

Ważne jednak, żeby mieć umiar w dekorowaniu ścian. Nadmiar ozdób może być męczący dla wzroku i psuć ład całego zestawu, niepotrzebnym elementem może się okazać kalendarz czy obraz na płótnie.

Żeby zasięgnąć większą ilość danych na przedstawiany tu temat, polecam pozostałe ciekawe portale.

Obmyślając tego typu wystrój, powinno się zadbać dodatkowo o jak najlepszy dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, w którym gości się partnerów biznesowych, nie powinny być umieszczone urządzenia do drukowania. Zapach tuszu nie jest przyjemny i może budzić niemiłe skojarzenia u odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok takich maszyn jest namacalnym dowodem pracy, jaką wykonuje się w drukarni. Z tego powodu korzystnym pomysłem jest odizolowanie maszyn przy pomocy w połowie przezroczystych przegród.

Ponadto, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich umieścić logo logo przestrzenne zakładu. To niewielki i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę przedsiębiorstwa w oczach klienta. Porządek w części, w której działają maszyny do drukowania świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Powinno się więc zapewnić pracownikom miejsca na wszystkie przydatne narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *