Nasze dziecko idzie do I Komunii Świętej

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Pierwsza Komunia to zapewne pierwsze tak wielkie i poważne święto w życiu naszego dziecka. Jest to dla niego ogromne doświadczenie duchowe. Ale to też bardzo wesoły dzień, w którym nasza latorośl znajduje się w centrum uwagi. Powinniśmy zrobić wszystko co tylko możemy, by uczynić tę chwilę jak najbardziej wyjątkową.

kościół

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Na lekcjach z katechezy nasze pociechy szykują się do Pierwszej Komunii przez parę miesięcy. My też musimy zacząć przygotowania dużo wcześniej. Jeśli planujemy dużą uroczystość, warto pomyśleć o wynajęciu restauracji. Jeżeli konkretne miejsce oferuje także wystawny catering, to będzie to dla nas niezmiernie wygodne rozwiązanie. Zanim jednak przystąpimy do jakichkolwiek działań, skonsultujmy się z naszym dzieckiem i zapytajmy, czego ono pragnie. Nie róbmy niczego bez jego zgody.Niezwykle ważnymi elementami są odpowiednie stroje komunijne. Dziewczynki bez wątpienia myślą o sukniach rodem z bajki. Powinniśmy na samym początku ustalić sprawę ubioru. W tym przypadku nie powinniśmy podporządkowywać się całkowicie pragnieniom naszej pociechy. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Uroczystość Pierwszej Komunii to w głównej mierze przeżycie duchowe i sukienki komunijne powinny to odzwierciedlać. Nie dajmy się ponieść dzikiej modzie. Teraz mnóstwo dziewczynek na swojej komunii wygląda jak miniaturowe panny młode. Alby komunijne 2015 powinny być piękne, ale również stonowane. Najlepiej, kiedy cała parafia umówi się na jednolite alby. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie tego problemu. W ten sposób wszystkie dzieci wystąpią w identycznych strojach. Dzięki temu nie będzie wytykania palcem i żadne dziecko nie będzie wystawione na złośliwe komentarze rówieśników. alby prezentują się niezwykle pięknie. W ten sposób również uczymy dzieci, że wszystkie są równe przed Bogiem.

Zasada prostoty tyczy się także włosów oraz makijażu. Małe dziewczynki nie potrzebują żadnych ulepszaczy, aby wyglądać pięknie. Pozwólmy pozostać im jeszcze trochę dziećmi. Trzeba także dodać, że umalowane jak lale oraz wyfryzowane córki wyglądają po prostu śmiesznie. Piękne stroje na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *