Jak wybrać karmę dla psa?

Kategorie Na świecie
Wiadomo, że karma dla psa to jedna z istotniejszych spraw. Jest wiele teorii, niektórzy wolą gotować, ale zbilansowane pożywienie dla psa rzeczywiście niełatwo przygotować.

Jeżeli w naszym życiu pojawia się pies, powstaje kłopot, co powinien jeść, by prawidłowo rósł? Z reguły zamiast codziennego gotowania wolimy suche karmy dla psów Acana , czy raczej Purina – tu rozpoczyna się przeglądanie długiej listy znanych marek psiej karmy. Wiadomo, że posiłek zwierzaka musi być wysokiej jakości.

Gotowane czy gotowe?

Mnóstwo hodowców uważa, że karmy to chemiczne dodatki, a zdrowy posiłek dla psów może być tylko przygotowany w domu. Rzeczywiście, ale jednak szykowanie obiadów dla psa oprócz tego, że jest pracochłonne, wymaga doświadczenia. Sami musimy wtedy radzić sobie z doborem najlepszych składników, a z nimi też nie powinno się przesadzić.

Jeśli fascynuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij tutaj oraz zdobądź wiarygodne info (https://www.clarias.pl/kuwety-c-785_855_892.html). Dobrze jest poznać prezentowany tutaj temat dokładniej!

Przykładowo nadmiar białka może wpływać negatywnie. Samodzielne przygotowanie jedzenia dla szczeniąt łączy się z obowiązkiem podawania skutecznych witamin. Nigdy nie podawajmy jednak tych mikro i makroelementów, gdy kupujemy karmy dla psów Eukanuba i podobne (polecam karmy dla psów eukanuba). Podwójna ilość wapnia wpływa negatywnie na stawy psa.

Karma a rasa psanajpierw dobieramy jedzenie do wieku, ale dodatkowo do wielkości rasy. Właściciele labradorów zdają sobie sprawę z tego, że to rasa narażona na dysplazję i otyłość, z tego powodu warto kupować specjalne karmy dla psów (sport-dog.pl/) Royal Canin dla szczeniąt lub dorosłych labradorów . W dziennej porcji pies dostaje bezpieczną ilość glukozaminy i chondroityny, dbających o jego stawy, a właściwa ilość białka pozwala na zdrowy wzrost. Dopasowanie składników ma też ułatwić zachowanie psiej wagi w normie.

Profesjonalne karmy dla psów Purina, Hill’s czy Royal Canin mają w składzie nawet 30% białka, a psy, rosnące na nich zdrowo są dobrą reklamą i dowodem na to, że zwykła karma przegrywa. Z całą pewnością karmę dobiera sobie już główny zainteresowany, bo faktycznie na idealnie dobrany posiłek zwykły niejadek może obchodzić z daleka. Trzeba więc testować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *